Pořádný šok zažili obyvatelé panelového domu v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi dnes v noci. Uprostřed noci z neděle na pondělí je totiž probudily plameny v jejich domě!

Kritický stav ženy

Žena, kterou hasiči v bytě nalezli je nyní v péči lékařů, kteří bojují o její život. „Nyní je v kritickém zdravotním stavu,“ potvrdila Deníku mluvčí mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice Kamila Hamáčková.

Požár vypukl po jedné hodině

„V jednu hodinu a 23 minut byl nahlášen požár bytu v osmém patře,“ potvrdili Boleslavskému deníku hasiči. Požáru si všiml místní obyvatel a ten také přivolal pomoc telefonátem na Městskou policii Mladá Boleslav.

Operační důstojník strážníků ihned zalarmoval hasiče, kterým spolu s kolegy v terénu a dohledem nad kamerovým systémem pomohl s určením místa požáru.

„Strážníci Městské policie Mladá Boleslav dorazili na místo požáru společně s hlídkou Policie ČR a operativně si rozdělili úkoly. Ihned byl v objektu vypnut plyn a v zasaženém bytě elektřina,“ potvrdil Deníku Ondřej Kubala z Městské policie Mladá Boleslav.

Strážníci evakuovali desítky lidí z paneláku

Mezitím, co hlídky městské policie a Policie ČR vnikly takzvaně v „krajní nouzi“ do bytu, kde hořelo. Ostatní strážníci a policisté mezi tím vyrozumívali ostatní obyvatele domu a pomáhali jim s evakuací těch nejvíce ohrožených, především žen a malých dětí.

V místě požáru začaly hlídky okamžitě za pomoci hydrantu hasit. Požár byl ale v takovém stádiu, že se jej podařilo dostat pod kontrolu až po intenzivním a masivním nasazení techniky mladoboleslavských profesionálních hasičů, kteří dorazili na místo v nejkratším možném termínu a zabránili tak obrovským škodám.

Žena ležela popálená v bytě

„Při zásahu byla v požárem zničené ložnici nalezena částečně popálená čtyřiapadesátiletá žena, kterou hasiči vynesli na chodbu. Strážníci a policisté ihned začali na místě s oživováním bezvládné ženy,“ uvedl Kubala.

V této činnosti strážníci pokračovali až do příjezdu specialistů ze záchranky, kteří ženu ihned převezli do Klaudiánovy nemocnice. Akce však pro přítomné záchranáře ani zdaleka neskončila. Hlídky strážníků následně občany přilehlých bytů kontrolovali a ujišťovali se, že již nikde nehrozí nebezpečí rozšíření požáru.

Škoda přesháne milion korun

„V bytě vznikla škoda kolem jednoho milionu korun. Vnitřek byl téměř celý vyhořelý, až na jednu místnost,“ řekli Deník hasiči, kteří na místě zasahovali. Vyšetřovatelé budou během dneška zjišťovat příčinu požáru. Škoda jistě vznikla i na okolních bytech.

„Celý tento smutný příběh opět jasně ukázal vysokou úroveň připravenosti a akceschopnosti strážníků Městské policie Mladá Boleslav, kteří zcela rovnocenným způsobem asistovali ostatním zasahujícím příslušníkům integrovaného záchranného systému,“ uvedl Kubala.