Majitelům skladovací haly v Luštěnicích na Mladoboleslavsku zbyly v neděli ráno doslova jen oči pro pláč. Velká část haly doslova lehla popelem. Škoda se šplhá k šedesáti milionům korun.

„V hale byl uskladněn nejrůznější materiál počínaje kartonem, polystyrenem, až po hliníkové chladiče a balící linky, uvedl pro Boleslavský deník vyšetřovatel požárů Michal Macoun.

Předběžná škoda způsobená požárem je odhadnuta na šedesát milionů korun. Čtyřicet milionů je škoda na zboží a na hale pak dvacet milionů korun.

„Na místě zasahovalo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů,“ řekl dále Macoun.

Ve skladovací hale na okraji Luštěnic začalo hořet po páté hodině ranní. Po deváté hodině hasiči už dohašovali jen lokální ohniska.

Požár byl podle hasičů velmi rychlý. Po příjezdu první jednotky byla hala z poloviny již spadlá. Prostor kolem haly byl uzavřen, jelikož zde hrozilo další zřícení zbylých stěn.

Požárníkům se před plameny podařilo ochránit byt i kanceláře.

Hovoří se o tom, že požár vznikl od porouchané zářivky. „Příčinu požáru hasiči prošetřují, ale vše nasvědčuje tomu, že za oheň může technická závada na elektroinstalaci,“ řekl Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.