Požár rodinného domu byl ohlášen v úterý 25. prosince v 18.05, informoval uprostřed noci na středu Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů. Když však první jednotky dorazily k ohni, dům se sedlovou střechou byl už v jednom ohni. Muž v žijící v hořícím domě se nacházel mimo dosah plamenů – protože se však nadýchal kouře, záchranáři ho nejen ošetřovali na místě, ale na noc ho odvezli do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Ještě odjezdem sanitky však obyvatel domu stačil vyšetřovateli hasičů říci, co se stalo: kočka strhla ze stolu ubrus s hořící svíčkou přímo na záclony, které byly v mžiku v plamenech. Naštěstí pohotově zasáhla sousedka: z hořícího domu muže vyvedla – a pak přivolala hasiče.

Samotná likvidace požáru nebyla jednoduchá: hasiči zasahující v dýchací technice nasadili do boje s plameny tři vodní proudy – a poté, co energetici vypnuli přívod elektřiny, přidali ještě čtvrtý z automobilové plošiny. Vodu přivážely cisterny dobrovolných hasičů od čerpacího stanoviště zřízeného v nedaleké obci Srbeč. I když již před tři čtvrtě na sedm mohl velitel zásahu nahlásit, že požár je pod kontrolou, dohašování ještě bylo komplikované.

„Postupně se propadly střecha i strop nad přízemím,“ informoval Holomčík. S tím, že hasiči museli postupovat velice opatrně, aby se při zásahu ve tmě někdo z nich nezranil. „Kvůli výměně dýchací techniky byl z kladenské stanice do obce Milý vyslán protiplynový automobil,“ doplnil Holomčík.

Hodinu před půlnocí už bylo možno snížit vyhlášený II. stupeň požárního poplachu na standardní I. a začít omezovat počet zasahujících jednotek. Před půlnocí již měla sbaleno své vybavení většina z nich. Na místo požáru zůstali do rána dohlížet jen příslušníci dobrovolných sborů obcí Milý a Srbeč.

Protože bylo zřejmé, že zbytky domu zůstanou neobyvatelné a zřejmě je čeká stržení, pro majitele začal starosta obce už v noci zajišťovat náhradní ubytování.

Nasazení hasičů ve II. stupni požárního poplachu - Profesionální hasiči ze stanice HZS Středočeského kraje Slaný; posléze pak ještě protiplynový automobil z kladenské stanice
- Jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Srbeč, Mšec, Třtice, Řevničov, Plchov a Milý
- Jednotka dobrovolných hasičů obce Zlonice zajišťující na své zbrojnici zálohu za profesionály ze Slaného připravenou k případnému dalšímu výjezdu
Zdroj: HZS Středočeského kraje