Požár propukl v pátek odpoledne ve střešním prostoru řadového rodinného domu v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku. Nad městem začal ihned stoupat hrozivý černý dým, který pozorovali lidé až v Ptýrově.

Kolem počtvrté se během okamžiku do Nezvalovy ulice přiřítili profesionální hasiči z Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Bělé pod Bezdězem a jejich dobrovolní kolegové z Mnichova Hradiště, Kněžmostu, Kláštera, Chocnějovic a Loukovce. Díky jejich bleskovému zásahu nedošlo k obrovským škodám, které tady byly nasnadě.

Požár vznikl v jednom z domů dlouhé řadovky bytových domů a mohl se proto rychle rozšířit. Díky včasné práci hasičů se ale nedostal ani do obytných prostor domu, kde hořelo. „Požár jsme dostali rychle pod kontrolu a zároveň vedeme zásah opatrně tak, abychom příliš zbytečně nevyplatili byt pod střechou,“ vysvětlil pro Deník velitel zásahu.

Podle operačního důstojníka HZS Mladá Boleslav napáchal požár na domě škodu za 350 tisíc korun. Práci požárníků přihlíželi i obyvatelé ulice, kterých se tu sešly desítky.