Zatímco obyvatelé Kolomut na Mladoboleslavsku, hlavně pak děti, netrpělivě jako každý rok očekávali příchod Mikuláše a čertů, jedna z místních rodin netrpělivě vyhlížela příjezd hasičů. Důvod byl zřejmý, v kotelně jednoho z řadových domů se plameny dostaly poněkud jinam, než kde by měly být a v kotli to rozhodně nebylo.

Do Kolomut tak v pondělí večer symbolicky s pekelnými čerty přišly i pekelné plameny. „Naštěstí se nejednalo o nic vážného, požár se rychle podařilo uhasit,“ sdělili Deníku hasiči. Velmi nepříjemné ale byly pro obyvatele domu následky v podobě všudypřítomného štiplavého kouře. Nikdo nebyl zraněn.
Za požárem podle hasičů stála nedbalost. Je velmi pravděpodobné, že jiskra z kotle zapálila nějaký hořlavý materiál v jeho blízkosti. To bohužel není ojedinělý případ. V neděli například hořela kotelna v Chotětově na Mladoboleslavsku a hasiči teď mají podobných výjezdů ještě více.

„Bohužel k podobným případům dochází, když mají lidé v blízkosti kotle umístěné hořlavé materiály, čímž dokonce porušují vyhlášku. 60 centimetrů před a 30 centimetrů vedle kotle by neměl být žádný hořlavý materiál, tedy noviny, dřevo, prach atd.,“ vysvětluje operační důstojník HZS Mladá Boleslav.

Zdůrazňuje přitom, že na kotli a v jeho okolí by měl být udržován pořádek bez hromadění prachu, který může být výbušný. Stejně tak by lidé měli mít v pořádku komíny a expanzní nádoby, podrobené pravidelné kontrole.