Vše začalo hlášením oznamovatele, který hasičům tvrdil, že na vzdálenost asi dva a půl kilometru vidí, jak z lesa vychází hustý kouř. Hořel tam smířený les a lesní školka. „Operační důstojník na místo vyslal tři jednotky hasičů se čtyřmi cisternami. Po příjezdu k události velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň poplachu a vyžádal výjezd dalších jednotek,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Nakonec jich na místě zasahovalo šestnáct z celkem dvanácti stanic.

Požár řádil ve špatně přístupném terénu, což byl pro těžkou hasičskou techniku značný problém. „V první fázi zásahu bylo nutné v krátkém čase rozvinout více než 300 metrů hadic. Pro plynulé zásobování hasební vodou velitel organizoval dopravu pomocí cisternových automobilů,“ popsal Gabriel.

Zákrok byl velmi náročný. Hasiči oheň zkrotili asi po hodině hašení. Poté se soustředili na dohašování tak, aby zlikvidovali všechna případná ložiska, která se mohou nalézat i pod zemí. K jejich hledání využili termo kamery. Škoda je 200 tisíc korun. Příčina požáru ale zatím není známá.