Po sportovním kabrioletu Škoda CitiJet (postaven na bázi Citiga) a pick-upu Škoda FUNStar (vycházel z Fabie) bude letos slavit premiéru nový vůz, který v tuto chvíli jméno ještě nemá.

Na průběh jeho vzniku se minulý týden přišla podívat i část představenstva Škoda Auto, která designové studie svých žáků hrdě prezentuje veřejnosti, například na legendárním srazu sportovních vozů u jezera Wörthersee. O nápady žáků projevil zájem předseda představenstva Bernhard Maier, člen představenstva odpovědný za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus nebo Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast personalistiky.

„Je skvělé vidět, s jakou angažovaností a s jakou vášní se naši žáci pustili do práce. Se třetím učňovským vozem vzniká další emocionální studie. Stejně jako jeho předchůdci prokáže, jak vysoké je technické a řemeslné know-how žáků našeho učiliště," podotkl Wojnar.

Daniel Voce, člen konstrukčního týmu, kvitoval s povděkem, že během této práce se jeho pět kolegyň a jedenadvacet kolegů seznámí s prací celé řady oblastí a úseků, jež se na konečné podobě vozů značky Škoda podílí. Spolupráci a nadšení si pochvaloval i vedoucí týmu Zdeněk Stanke.

Nový učňovský vůz bude mít charakteristicky prodlouženou střechu i dveře.

Žáci ze škodováckého učiliště opět staví auto snů.