Výsledek uvidíte v červnu roku 2019, jakmile celý projekt dokončí 29 žáků a 6 žákyň. „Volba této modelové řady není náhodná. Dokládá význam modelu KODIAQ pro značku ŠKODA a prostřednictvím mohutných kol, ostrých hran a skulpturálních tvarů dokazuje, že čistý a emocionální design největšího SUV značky ŠKODA dává ještě dostatečný tvůrčí prostor. V červnu bude šestý žákovský vůz v řadě, zahájené v roce 2014, představen veřejnosti,“ uvedli Hermann Prax, vedoucí Komunikace produktu a Pavel Jína, mluvčí Komunikace produktu společnosti Škoda Auto.

Studii vozů navrhují žáci každoročně od roku 2014. Podle Škody se jedná o vrchol jejich odborného vzdělávání, kdy mají mladí lidé možnost ukázat svoji kreativitu a konstruktérský talent již během studia. „Kde jinde dostanete během výuky tak jedinečnou možnost v malém týmu a s podporou zkušených techniků, designérů značky ŠKODA a mistrů odborného výcviku zkonstruovat vlastní auto a přitom uskutečňovat vlastní nápady a vize?” řekla Zuzana Otradovská, jedna z žákyň.

Účastníci projektu navštívili oddělení Škoda Design a podívali se do tvůrčí dílny šéfdesignera Olivera Stefaniho a jeho týmu. Právě pod jeho vedením vytvářeli první ručně kreslené skici nového žákovského automobilu.

První žákovský vůz byl CITIJET na bázi modelu ŠKODA CITIGO, po něm následoval pickup FUNSTAR, vycházející z modelu FABIA. RAPID SPACEBACK byl základem pro kupé ATERO. V roce 2017 vznikl opět z modelu ŠKODA CITIGO elektrický žákovský vůz ELEMENT, v roce 2018 představili žáci SUNROQ – kabriolet na bázi kompaktního SUV ŠKODA KAROQ.

Zdroj: Škoda Auto