Pivo se hodí nejen jako osvěžující nápoj pro horké letní dny, ale také jako jedinečná ingredience do grilovacích receptů. Dodá jídlu nezaměnitelnou, výraznější chuť, lze ho využít například pro podlití samotného jídla nebo pro přípravu nejrůznějších marinád. Přihlížet by se v tomto případě mělo zejména ke kvalitě piva. Velkopopovický Kozel 11° splňuje všechny podmínky, a je tak dokonalým společníkem pro grilovací chvíle. Jeho vypilovaná, plná chuť a jemná hořkost pozvedne kvalitu pokrmu o stupínek výš.

Grilovací sezona je konečně v plném proudu a Velkopopovický Kozel rozhodně nezůstává pozadu. Kozel si pro své fanoušky připravil zajímavé recepty, se kterými připravíte jedinečné delikatesy. Na webu www.poctivegrilovani.cz naleznete originální grilovací recepty, nebo rady a tipy, jak grilovat, od zkušených kuchařů z Prakulu. Pobavit se také můžete dvanácti vtipnými sitcomovými videi „Kozel Vařil" o rodině, která ke všemu včetně grilování přistupuje velmi originálním způsobem. Na webu se bude postupně každý týden odhalovat jeden z šestnácti originálních receptů s Velkopopovickým Kozlem, které připravili kuchaři Jaroslav Zahálka a Zdeněk Marcín, šéfkuchař pražského kulinářského institutu.

„Ke grilovanému jídlu se jednoznačně hodí pivo. Nejen jako nápoj, ale i jako ingredience. Z průzkumu Velkopopovického Kozla mimo jiné vyplynulo, že si lidé oblíbili různé marinády, ale podle receptů je připravuje pouze 7 % * populace. Podle nás je důvodem jejich nedostatek, a proto jsme se rozhodli uvést nové, zajímavé recepty s pivem jako přísadou, které zpestří grilovací sezonu," vysvětluje nový přístup Karel Kraus, marketingový manažer Plzeňského Prazdroje.


Norimberské klobásky na grilu.Ke každému poctivému grilování patří klobásky. Velkopopovický Kozel pro tento týden doporučuje norimberské klobásky na grilu.
Pro ozvláštnění klasických klobás přidali kuchaři z Prakulu do receptu jarní cibulky, červenou papriku a samozřejmě Kozla 11°. Klobásky vložte do keramického hrnce, položte na gril a opečte je. Pak přidejte všechny další potřebné suroviny a současně grilujte dál. Po orestování celý obsah jemně zastříkněte Kozlem a můžete podávat. Pro dokonalý výsledek podávejte klobásky s ogrilovaným plátkem pivního chleba potřeným česnekem a rozpůleným rajčetem, tak, aby chléb nasál šťávu. Ideálním společníkem pro grilované klobásky na grilu je Velkopopovický Kozel. Dobrou poctivou chuť! 

* Spotřebitelský průzkum byl realizován prostřednictvím internetového dotazníku (CAWI) na internetovém panelu agentury STEM/MARK na 502 respondentech z populace 18+ v České republice.