Rekord odpovídá meziročnímu nárůstu výroby o 3,3 procenta, v roce 2017 továrna vyrobila 858 100 aut. Podle společnosti je to výsledek modernizace a rozšíření českých výrobních závodů. „Pro dlouhodobé zajištění budoucnosti automobilového sektoru v ČR bude automobilka do roku 2025 investovat dvě miliardy eur do elektromobility a nových služeb mobility. Prostřednictvím nového nadačního fondu pro Mladou Boleslav, do kterého Škoda Auto vložila více než 30 milionů eur, podporuje automobilka mj. rozvoj infrastruktury s cílem zvýšit atraktivitu regionu,“ uvedli Tomáš Kotera, vedoucí komunikace produktu společnosti a Kamila Biddle, tisková mluvčí pro výrobu, lidské zdroje a životní prostředí.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro výrobu a logistiku, uvedl, že automobilový průmysl je pro Českou republiku zdaleka nejvýznamnějším hospodářským odvětvím. „Tvoří přibližně 9 % hrubého domácího produktu České republiky. Přibližně 25 % českého exportu v roce 2018 vytvořil automobilový průmysl. Jsme hrdí na to, že Škoda Auto patří k ekonomickým pilířům země a že téměř dvě třetiny všech automobilů vyráběných v České republice v loňském roce sjely z výrobních linek naší společnosti.“

Škoda Scala vstupuje na trh, už má téměř 1000 rezervací.
Škoda Scala vstupuje na trh, už má téměř 1000 rezervací

Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO pro lidské zdroje, podotkl, že výrobní rekord je zásluhou umu a flexibility našich zaměstnanců v českých závodech. „Každý den odvádí v Mladé Boleslavi, Kvasinách i v závodě na výrobu komponent ve Vrchlabí vynikající práci a v kombinaci s kvalitním sociálním dialogem spoluvytvářejí úspěch naší společnosti,“ uvedl.

V roce 2018 vyrobila Škoda Auto nejvíce aut za rok ve své historii.Zdroj: Škoda Auto

V roce 2018 vyrobila Škoda Auto nejvíce aut za rok ve své historii. Autor: Škoda Auto

V Mladé Boleslavi vyrábí společnost Škoda Auto nejoblíbenější model Octavia. V roce 2018 zde vzniklo 258 000 kusů této modelové řady. Kromě kompaktního modelu se v mateřském závodě vyrábějí modely Fabia, Rapid a Karoq. Vozy Škoda Superb a SUV Kodiaq a Karoq vyrábí automobilka v Kvasinách. V květnu 2018 zde společnost Škoda Auto otevřela multifunkční kompetenční centrum za 13,5 milionů eur a v září pak nové vzdělávací centrum. V letošním roce zde začne sériová výroba vozu Škoda Superb s plug-in hybridním pohonem.

Jak uvedla společnost, v rámci Strategie 2025 zahájila největší investiční program v historii Škoda Auto. Do vývoje elektromobilů a nových mobilních služeb investuje dvě miliardy eur. „V letošním roce odstartuje čistě elektrická verze vozu Škoda Citigo a také Škoda Superb s plug-in hybridním hnacím ústrojím. V roce 2020 bude následovat sériová verze studie čistě elektrického konceptu Škoda Vision E,“ uvedli Tomáš Kotera a Kamila Biddle.

Modely kategorie SUV - KODIAQ a KAROQ - jsou i nadále důležitými motory růstu, bestsellerem značky zůstává ŠKODA OCTAVIA (na snímku).
Škoda v roce 2018 dodala zákazníkům po celém světě 1,25 milionu vozů