Před víkendem nařezali tulipány určené k prodeji a zaplnili jimi dodávku, s níž se chystali vyrazit do Prahy. Preventivní opatření proti velké vodě a zavření náplavky ale vše změnily. Zrušeny byly i trhy. Co s nařezanými květinami?

Farmáři v pátek odpoledne napsali výzvu na sociální sítě: „Přijeďte na statek zachránit tulipán! Kvůli zvýšené hladině řek jsou zítřejší farmářské trhy bohužel zrušeny. Pilně jsme se na setkání s vámi připravovali a stačili jsme už sklidit obrovské množství půvabných tulipánů. Jelikož nás tato nečekaná zpráva zastihla na poslední chvíli, volíme náhradní řešení – tento víkend vám otevřeme brány našeho statku jak v sobotu, tak v neděli.“

Výzva se začala šířit jako lavina a v sobotu do Stehelčevsi dorazilo takové množství zájemců, že prodejci se celý den nezastavili. „Obrovský zájem nás neskutečně překvapil! Sklizené tulipány jsme vyprodali během dopoledne, nyní už květiny řežeme přímo ze záhonů,“ hlásili zahradníci po poledni.

Večer už neskrývali své nadšení a děkovali znovu prostřednictvím sítí svým zákazníkům, kteří nelenili vyrazit přímo na statek: „Dnes to s vámi i bylo fantastické! Tolik nadšených návštěvníků jsme si nedokázali představit ani v nejdivočejším snu. Všechny květiny, které jsme měli připravené, byly během chvíle pryč a v záhonech nám toho nakonec zbylo jen velmi málo.“

V neděli už by neměli na statku co prodávat. „Bohužel musíme zrušit nedělní pozvání na statek, aby si naše zahrada mohla trošku odpočinout. Děkujeme za vaši přízeň, všechna sdílení a hlavně za všechny návštěvy. A velice se omlouváme, pokud se na vás nedostalo,“ uvedli šťastní farmáři ze Stehelčevsi.