Světová premiéra studie Škoda Vision iV se odehraje na ženevském autosalonu od 5. do 17. března tohoto roku. „Studie VISION iV s čistě elektrickým pohonem nabízí výhled do budoucnosti, na to, jak může vypadat interiér prvního vozu značky ŠKODA na bázi modulární elektrické platformy koncernu Volkswagen. Vůz se obejde bez klasického středového tunelu – designéři značky ŠKODA tedy využili možnosti nové platformy MEB k vytvoření nového velkoryse koncipovaného interiéru,“ uvedli Herman Prax a Štěpán Řehák z oddělení komunikace produktu.

Mezi sedadly řidiče a spolujezdce nabízí VISION iV na nejnižší úrovni velký odkládací prostor, nad ním se nachází středový panel, který je pro řidiče i spolujezdce velmi snadno dosažitelný. „Zde je možné umístit dva mobilní telefony, které se bezdrátově připojí do systému obsluhy a infotainmentu. Kromě toho tu lze tato zařízení také indukčně dobíjet,“ uvedli Hermann Prax a Štěpán Řehák.

Přístrojový panel je rozdělený do dvou úrovní, jeho tvary i ozdobné obšití přitom kopírují linie přídě vozu. „Velký, volně stojící displej jakoby se nad přístrojovou deskou vznášel, před ním najdeme i opěrku pro ruku, která dotykovou obrazovku obsluhuje. Zcela nově je koncipován také volant, vystačí si se dvěma rameny a namísto obvyklého loga značky nese nápis ŠKODA,“ popsali novou podobu interiéru.

Studie Vision iV znamená další krok k elektromobilitě. „V příštích čtyřech letech bude česká automobilka investovat zhruba dvě miliardy eur do alternativních pohonů i do služeb, souvisejících s mobilitou a do konce roku 2022 uvede na trh deset elektrifikovaných modelů,“ dodali Hermann Prax a Štěpán Řehák.