„Jedná se o velmi jemnou techniku, která se zaměřuje na povrchový lymfatický systém, jehož prostřednictvím se odplavují škodliviny z těla. Ten je potřeba rozhýbat," vysvětluje Markéta Šímová ze Studia 33. Na rozdíl od krevního oběhu, který má vlastní pohon – srdce – však lymfatický systém žádnou pumpu nemá. Její funkci lze nahradit právě masáží.

Před ní je vždy třeba pomocí stimulace otevřít lymfatické uzliny. Po jejich zprůchodnění začíná vlastní masáž a lymfu, která vyplňuje lymfatické cévy pod kůží, masérka z koncových částí těla vytlačuje do centra. Odtud škodliviny tělo opouští v moči. Proto je ještě víc než před jinými druhy masáží vhodné organismus důkladně zavodnit.

Během lymfatické masáže se nepoužívá žádný olej, což ji od klasické masáže odlišuje. Odlišný je i její význam. Zatímco klasickou masáž si dopřáváme kvůli relaxaci, například po sportovním výkonu, zacílení lymfatické masáže je především praktické – účinně bojuje proti otokům, syndromu unavených nohou, vzniku křečových žil a celulitidě. Nejčastěji ji volí klienti, kteří přicházejí s konkrétním neduhem. Už po první návštěvě se dostavují úlevné pocity.

„Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že po opakovaných návštěvách se daří zredukovat i objem nohou. Nejvíc klientů má zájem právě o masáž dolních končetin, která obvykle trvá 60 minut," říká Šímová.

Masáž není vhodná pro jedince se slabým srdcem, onkologickým onemocněním, infekcí či zánětem. Ti ostatní si však mohou ve Studiu 33 zakoupit rovnou výhodný balíček 9+1 návštěva zdarma a domluvit si sérii masáží. Platí to, co u každé jiné procedury, a to fakt, že pro větší efekt je třeba proceduru opakovat.
Masáž mohou ze zákona provádět pouze školení maséři se zdravotnickým vzděláním.

Homeopatie

Studio 33 rozšířilo svou nabídku služeb a nově nabízí také homeopatickou poradnu. Homeopatická léčba spočívá v e znovunastolení ztracené harmonie organismu a zaměřuje se na člověka jako celek. Po úvodním dvouhodinovém pohovoru je poradkyně schopná vypracovat klientovi individuální plán.

Chcete vyzkoušet lymfatickou masáž nohou? V sobotním tištěném vydání naleznete slevový kupón, který vám při návštěvě Studio 33 ušetří 100 korun.