Silná slova z obou stran, hrozba zastavením podpory sportů i kultury, žádná auta ze Škodovky. Zvýšení daně z nemovitosti zasadilo už tak nijak valným vztahům města a automobilky drsnou ránu. Takovou, že se obě strany zalekly.

Město proto i přes protesty některých členů vedení podalo ruku ke smíru a vznikl speciální výbor, který má na starosti jen vztahy s automobilkou. V jeho čele stojí zastupitel Robin Povšík, který tvrdí, že už je vidět první úspěchy.

„Výbor pro spolupráci se Škodou Auto a Okresní hospodářskou komorou odsouhlasil prvních 33 akcí, které by z nově vytvořeného fondu partnerství Škody s regionem měly být v letošním roce financovány," řekl Boleslavskému deníku.

O peníze jde totiž ve vztahu Boleslavi a Škodovky především. Ve společné „kase" je 7 milionů korun, a o jejich využití by měly rozhodnout všechny subjekty společně.

„Škoda Auto věří zastupitelstvu, že dodrží svůj díl dohody a nejdéle v červnu schválí nejen novou vyhlášku, díky které se firmám a občanům sníží daň z nemovitosti, ale posvětí i soubor investičních akcí, díky nimž se začne rekonstruovat bazén v sokolovně nebo připravovat důležité dopravní stavby," dodal Robin Povšík. Zastupitelé by se měli sejít 23. června.