„Vlajková loď značky Škoda od zahájení výroby v březnu 2015 vedla značku do nové éry – s modelem SUPERB zahájila česká automobilka největší modelovou ofenzívu v celé své historii. Vrcholný model značky i dnes oslovuje zákazníky na celém světě,“ uvedli Tomáš Kotera, vedoucí Komunikace produktu, a Martina Gillichová, tisková mluvčí závodu Kvasiny.

Jak uvedl Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky, pro Škoda Auto to je hned půl milionu důvodů k radosti.

„Toto výrobní jubileum je důkazem neutuchající obliby modelu Škoda Superb. S ním a jeho designovými a technickými kvalitami i s neporazitelnou nabídkou prostoru dokládáme nároky, které si značka v automobilové střední třídě klade. SUPERB, který se mezitím vyrábí už v pěti závodech, patří mezi nejlepší a nejúspěšnější vozy střední třídy a má velký podíl na setrvalém růstovém kurzu značky Škoda,“ řekl.

Škoda Superb slaví jubileum, z linky sjelo 500 tisíc vozů modelu.

První generaci továrna vyrobila v poštu 136 100 automobilů, na trh byla uvedena v roce 2001. V druhé generaci vozů vyrobila továrna 618 500 vozů. V březnu 2015 odstartovala současná generace, která dosáhla mety půl milionu automobilů.

„Celkem dosud vzniklo více než 1,25 milionu vozů Škoda Superb všech generací. V roce 2019 vstoupí SUPERB ve výrazně modernizované podobě a v nové verzi s plug-in-hybridním pohonem do druhé poloviny modelového cyklu,“ uvedli mluvčí továrny.

Úspěšný příběh modelové řady Superb začal v roce 1934 s modelem Škoda 640 Superb. Název pochází z latinského slova ‚superbus‘, které lze přeložit jako „hezký“, „vynikající“ nebo „překrásný“. Jméno Superb je synonymem pro mimořádně luxusní automobily značky Škoda a do roku 1949 zdobilo luxusní limuzíny značky.