Pozitivy loňského roku z pohledu Škoda Auto jsou razantně zvýšený počet prodaných aut na perspektivním trhu v Indii a také stoupající zájem o elektrický model Enyaq iV. Za tři roky chce firma představit tři kompletně nové elektrické modely.

Podle člena představenstva Martina Jahna mají za sebou dobrý začátek novinky. Tedy modely představené v loňském roce. „Dobrý start má za sebou nová Fabia Monte Carlo a plně elektrický vůz Enyaq iV se těší výraznému nárůstu popularity. V letošním roce budou následovat další slibné novinky: nová generace modelů Kodiaq a Superb a také facelifty modelů Kamiq a Scala,“ uvedl Jahn.

Na rok 2026 se mohou těšit příznivci elektrických modelů. „V roce 2026 uvedeme na trh tři nové plně elektrické modely a další budou následovat," doplnil člen představenstva.

Expanze do Vietnamu

Zásadní je pro automobilku současný úspěch na asijských trzích, kterého chce firma využít i v budoucích letech. Na strategicky významném a rostoucím indickém trhu Škoda Auto své dodávky dokonce více než zdvojnásobila. Dalším klíčovým krokem má být expanze na vietnamský trh.

Škoda zrychluje svoji elektrickou ofenzivu a významně investuje do transformace společnosti. V příštích letech vydá česká automobilka dalších 5,6 miliardy eur na rozvoj elektromobility a 700 milionů eur na posílení digitalizace.

Podle předsedy představenstva Klause Zellmera má firma za sebou jeden z nejtěžších roků. „Škoda Auto nebyla ve své novodobé historii nikdy konfrontována s tak rozsáhlými výzvami jako v uplynulém roce. Naše společnost přesto prochází tímto náročným obdobím sebejistě, zejména díky atraktivnímu a modernímu modelovému portfoliu zahrnujícímu elektrické modely a vozy s konvenčním pohonem, našim zkušeným a motivovaným zaměstnancům a také úzké spolupráci se sociálním partnerem Odbory Kovo,“ konstatoval Zellmer.