Škoda je podle britské organizace na ochranu spotřebitelů Which? nejlepší automobilovou značkou ve Velké Británii. Značka byla oceněna titulem Best car manufacturer. Je to už druhé vítězství značky Škoda v této anketě od roku 2010.

Which? odůvodňuje verdikt vynikající modelovou paletou značky Škoda, která přesvědčila nejlepším poměrem ceny a užitné hodnoty a vysokou spolehlivostí: „Škoda je zaslouženým vítězem. Značka zavedla skvělé nové modely. Především poměr ceny a užitné hodnoty a spolehlivosti modelu jsou působivé. Navíc máme excelentní zpětnou vazbu od zákazníků značky," říká Peter Vicary-Smith, předseda představenstva organizace Which?.

Škoda se ve Velké Británii těší stále větší oblibě. V prvních pěti měsících roku se prodeje značky Škoda na britských ostrovech v porovnání se stejným obdobím minulého roku zvýšily o 15,1 procent na více než 26.000 vozů.

V roce 2012 dosáhla Škoda ve Velké Británii nového prodejního rekordu, když dodala zákazníkům více než 53.200 vozů. Zákazníci oceňují prověřenou techniku, prostornost a funkčnost vozů Škoda. Modely jako například nová Octavia nebo Rapid, navíc bodují nadčasově elegantním designem, vysokou zůstatkovou hodnotou, ekologičností, nízkou spotřebou a příznivými provozními náklady.

Vítězství v letošní anketě Which? Awards opět potvrdilo vynikající pověst automobilky na britském trhu. Těžištěm činnosti této přední britské nezávislé spotřebitelské organizace jsou pravidelné testy produktů, jejichž výsledky zveřejňuje v tištěném magazínu i na internetu. Which? Magazine má zhruba 1,2 milionu předplatitelů a vychází od roku 1957.

Jen před několika týdny Škoda zvítězila také v jiné důležité anketě mezi britskými zákazníky: Škoda Yeti byla v anketě Driver Power 2013, kterou pořádá odborný časopis Auto Express, více než 40.000 čtenáři zvolena Nejlepším vozem roku 2013. V první šestce se umístily hned tři modely značky Škoda, vedle modelu Yeti to byl Superb na druhém a Octavia na šestém místě.