Založení nové pobočky okomentoval Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti Škoda Auto. „Jak v Praze, tak i v Tel Avivu se oba naše DigiLaby už ve startupové komunitě pevně etablovaly. Čína je v celosvětovém měřítku jedním z inovátorů digitalizace. Pro nás je proto logické, že budujeme další odnož – ŠKODA AUTO DigiLab China – abychom i v Číně získali přístup k důležitým technologiím budoucnosti,“ uvedl.

Prezident společnosti Škoda China Ralf Hanschen podotkl, že Škoda Auto DigiLab China přivede digitální podnikání a služby mobility příští generace na místní trh. „Inovační centrum bude jakožto nejmladší člen rostoucí globální inovační sítě vyvíjet řešení mobility a služby pro Čínu, Evropu a pro zbytek světa,“ uvedl.

Jak uvedla společnost, v roce 2019 se ve ŠKODA AUTO DigiLabu China rozjede řada projektů: jedním z nich je služba, která umožňuje doručování zboží přímo do zavazadlového prostoru vozu. Tým ve ŠKODA AUTO DigiLabu China intenzivně jedná s potenciálními partnerskými doručovacími společnostmi ohledně zahájení testovacích a pilotních projektů.

Dalším projektem je služba „CareDriver“ pro zájemce, kteří potřebují asistenci při přepravě. Speciálně proškolení řidiči nabídnou s vozem ŠKODA KODIAQ nebo SUPERB službu převozu ode dveří ke dveřím, aby tak doplnili mezery pro přepravu pacientů – současně tuto službu budou využívat také soukromé nemocnice, aby svým pacientům umožnily pohodlnější a méně stresující cestu do nemocnice.