Z důvodu vysokého počtu nevyřízených objednávek a silného nárůstu dodaných vozů na důležitém růstovém trhu v Indii (+186,9 procenta) očekává Škoda Auto pozitivní provozní výsledek i za celý rok. Počet dodaných vozů zákazníkům od ledna do září byl 544 500.

Důvodem meziročního poklesu o 22,3 procenta je přetrvávající napjatá situace v zásobování kvůli událostem ve světě. Dopady války na Ukrajině, výrazný nárůst cen surovin a energií, přetrvávající nedostatek polovodičů a nestabilní dodavatelské řetězce se silně podepsaly i na výsledku české automobilky v prvních třech čtvrtletích.

„Poptávka po modelech Škoda zůstává vysoká. Děláme proto vše, co je v našich silách, abychom co nejdříve zpracovali nevyřízené objednávky. Vedle toho chceme pokračovat v úspěšném růstovém kurzu na indickém trhu. Dodávky našich vozů v této zemi už převýšily odbyt za celý loňský rok. Nadále hodláme upevňovat pozici pro další rozvoj na tomto důležitém rostoucím trhu,“ uvedl Martin Jahn, člen představenstva za oblast prodeje a marketingu.