Letošní ročník tradiční soutěže přinesl mladoboleslavské automobilce ještě jeden úspěch. U veřejnosti zvítězil v kategorii střední SUV a crossover model Enyaq iV. Absolutním vítězem se stal model BMW i4, na druhém místě skončil model Subaru Outback.

close Škoda Enyaq iV. info Zdroj: Škoda Auto zoom_in Škoda Enyaq iV.

Medailové umístění v prestižní národní anketě, v níž se po roční absenci výjimečně oceňovaly automobilové novinky za poslední dva roky, podtrhuje podle výrobce veškeré přednosti nového modelu Fabia, který je aktuálně nejprodávanějším osobním vozem na českém trhu.

„Vážíme si všech získaných vavřínů, Fabia potvrdila svou oblíbenost na českém trhu. Je pro nás důležité ale i hlasování veřejnosti a vítězství modelu Enyaq iV, který je pro nás zásadním modelem budoucnosti. Mezi elektromobily si letos drží tržní čtyřicetiprocentní podíl, což je skvělý výsledek, na němž chceme dále stavět,“ uvedl Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení automobilky.

Přestože Škoda Fabia vstoupila na český trh teprve v závěru loňského roku, opanovala už žebříček nejprodávanějších vozů v České republice.

Hlasování v anketě Auto roku 2021/2022 v České republice, kterou pořádá Svaz dovozců automobilů (SDA), probíhá ve dvou liniích. V jedné svého favorita volí veřejnost, která vybírá nejlepší automobily v jednotlivých kategoriích.

V hlavní části pak rozhoduje odborná porota složená ze zástupců významných českých médií. Za modelem Fabia následovaly Opel Astra, Peugeot 308 a Dacia Jogger.