Poprvé udělované vyznamenání oceňuje rozsáhlé investice automobilky ve výši téměř 250 miliard Kč v České republice od roku 1991. Cenu udělilo české Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest a Sdružením pro zahraniční investice.

​„Tato cena je pro podnik i pro jeho zaměstnance skvělým vyznamenáním," říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast personalistiky Bohdan Wojnar.

„Škoda se od roku 1991 rozvinula ve špičkového hráče mezinárodního automobilového průmyslu. To, co se od té doby odehrálo zde v České republice, je jedním z největších úspěchů v této branži. A do naší budoucnosti investujeme i nadále – výsledkem je největší modelová ofenzíva v historii podniku," říká Wojnar.

V posledních více než 20 letech investovala Škoda Auto téměř 250 miliard korun – zejména do nových modelů, do výzkumu a vývoje i do rozšiřování kapacit v České republice. Ve stejném období zvýšila největší česká automobilka své celosvětové prodeje na pětinásobek a rozšířila modelovou paletu z jedné na sedm modelových řad. V příštích letech chce Škoda Auto růstový trend dále posílit a prodeje do roku 2018 zvýšit na nejméně 1,5 milionu vozů ročně.

Automobilka před několika týdny položila základní kámen pro rozšíření stávajícího technologického a vývojového centra v Česaně. V technickém vývoji společnosti pracují téměř dva tisíce zaměstnankyň a zaměstnanců. „Škoda je jedinou automobilkou, která v České republice vyrábí i vyvíjí," zdůraznil Bohdan Wojnar.

Vysoké investice plynou i do oblasti výroby. Pro výrobu modelu Rapid a nového modelu Octavia firma modernizovala a rozšířila důležité oblasti výroby ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Kapacita montážní linky Octavia/Rapid se zvyšuje z 800 na 1.200 vozů denně.

V letošním roce byly dokončeny nebo jsou krátce před dokončením také další důležité projekty rozsáhlého investičního programu v České republice. V létě bylo otevřeno nové ‚Lean Centrum'. Zde automobilka školí své zaměstnance a dodavatele pro optimalizaci výrobních procesů a administrativy. Škoda Auto po celém světě disponuje již 25 školicími centry.

V polovině září bylo v Mladé Boleslavi otevřeno nové IT-centrum na podporu sedmi výrobních závodů značek Škoda a Volkswagen, 106 importérů na celém světě a 330 prodejců v České republice a na Slovensku. V současné době Škoda Auto navíc rozšiřuje nové Škoda Parts Centrum pro originální díly a příslušenství.