„Od premiéry první soudobé generace modelu Octavia v roce 1996 se již vyrobilo téměř 7,5 milionu vozů této řady, a i proto Octavia zůstává jádrem naší nabídky. V oblasti designu, technologií a udržitelnosti nastavuje její poslední verze nová měřítka,“ uvedl Andreas Dick, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast Výroby a logistiky s tím, že model je nyní ještě bezpečnější a vedle použití většího podílu udržitelných materiálů na sedadlech, přístrojové desce a dveřních výplních vyniká i špičkovou konektivitou.

Ve druhé polovině roku plánuje Škoda Auto výrobu přesunout do Kvasin. „Tímto strategickým krokem se v Kvasinách navýší kapacita pro vozy Octavia a zároveň se v mladoboleslavském závodě uvolní prostor pro výrobu modelů Enyaq, Enyaq Coupé a Elroq,“ uvedla automobilka v tiskové zprávě.

close V Mladé Boleslavi začala výroba modernizovaného modelu Octavia. info Zdroj: Škoda Auto zoom_in V Mladé Boleslavi začala výroba modernizovaného modelu Octavia.

Modernizovaný model Octavie má nové světlomety, novou masku chladiče a přepracované nárazníky. V interiéru si zákazníci mohou vybírat ze čtyř výbavových stupňů a devíti různých provedení. Model bude nadále k dispozici také ve verzích Sportline i RS. Na výběr je ze čtyř benzinových a dvou naftových motorů s výkonem až 195 kW (265 k) a mild hybridní verze.

Do hlasové asistentky Laury je integrován chatbot ChatGPT na bázi umělé inteligence. Kromě toho je vůz vybaven řadou pokročilých asistenčních systémů, jako je například antikolizní asistent, asistent při odbočování a varování při vystupování z vozu.

Podle webu automobilky začínají doporučené prodejní ceny na částce 629 900 korun.