Škoda Auto opět získala ocenění „Exportér roku" v České republice.

V loňském roce dodala zákazníkům v zahraničí zboží a služby za 231 miliard korun, což představuje více než sedm procent celkového exportního objemu republiky.

„Znovuzískané ocenění nás velmi těší a odráží úspěšné mezinárodní vystupování naší společnosti," říká Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast personalistiky.

„Škoda Auto v minulých letech dokázala být úspěšná nejen na domácím trhu a v Evropě, ale i v řadě dalších zemí. Dnes prodává automobily ve více než stovce zemí celého světa," doplňuje Bohdan Wojnar.

Ocenění převzali zástupci automobilky z rukou předsedy senátu Milana Štěcha.

Exportérem roku se Škoda Auto stala již po osmnácté 
v řadě, a to díky objemu vývozu v letech 1993-2011 a výsledkům v loňském roce. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

Celkové tržby českého výrobce vzrostly v roce 2011 na téměř 253 miliard korun. To je o 15,1 procent více, než v roce 2010. Z toho 231 miliard korun, resp. přes 90 procent připadá na export. Škoda Auto dodala zákazníkům v roce 2011 celosvětově 879.200 vozů, což představuje nárůst o 15,3 procent v porovnání s předchozím rokem. 821.000 vozů bylo dodáno zákazníkům na trhy mimo Českou republiku.

Také v roce 2012 pokračovala značka Škoda ve svém mezinárodním růstu.

Od ledna do listopadu roku 2012 rostly celosvětové dodávky v porovnání s předchozím rokem o 6,9 procent na 873.000 dodaných vozů.

Nejsilnější růst zaznamenala značka Škoda na ruském trhu (plus 36,6 procent), ve východní Evropě (plus 26 procent), Indii (plus 24,4 procent) a Číně (plus 7,1 procent). V západní Evropě se značka rozvíjela podstatně lépe než celkový trh a na konci listopadu stála jen 1,5 procenta pod úrovní minulého roku.

„Společnost Škoda Auto i přes ztížené podmínky na trhu ukazuje svoji sílu a výkonnost. Loni v rámci Růstové strategie zahájila modelovou ofenzívu a to se odrazilo i na celkovém zvýšení odbytu," dodává Bohdan Wojnar.

Do roku 2018 chce česká automobilka dosáhnout ročního prodeje minimálně 1,5 milionu vozů. Dalším krokem v modelové ofenzívě se na začátku roku 2013 stane nový model Škoda Octavia.

Třetí generace nejprodávanějšího modelu značky Škoda znovu nastavuje standardy v segmentu kompaktních automobilů a je ústředním pilířem růstových plánů společnosti Škoda Auto.