Škoda Rapid bude ještě atraktivnější. Od 5. srpna bude tento oblíbený kompaktní model dostupný i s naftovým motorem 1,6 TDI 66 kW.

Navíc bude interiér designově osvěžen: nový je tříramenný volant, ozdobné lišty, potahy sedadel a řada dalších prvků. Na přání je možné objednat i moderní xenonové světlomety.

Nabídka motorů pro model Škoda Rapid se nyní rozšiřuje o naftový motor 1,6 TDI/66 kW (90 k). Tento agregát pracuje s přímým vstřikováním common-rail, je vybaven filtrem pevných částic a může být na přání vybaven buď 7stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou nebo pětistupňovou manuální převodovkou.

I pro tento naftový motor výrobce nabízí úspornou verzi Green tec. Paket Green tec zahrnuje technologie snižující spotřebu vozu, jako je systém start-stop, rekuperace brzdné energie a pneumatiky s optimalizovaným valivým odporem. Emise CO2 u modelu Rapid 1,6 TDI 66 kW Green tec dosahují pouhých 104 g/km, odpovídající normovaná spotřeba paliva činí 3,9 l/100 km.

K dispozici je pro Rapid celkem šest různých motorů splňujících předpisy EU5: dva naftové motory (1,6 TDI se 66 resp. 77 kW) a čtyři benzinové motory (1,2 MPI/55 kW, 1,2 TSI s výkonem 63, resp. 77 kW a 1,4 TSI/90 kW). Paket Green tec je nabízen pro všechny motory TSI a TDI.

Optimalizován byl také interiér. Rapid bude mít nyní nové tříramenné volanty. Rozdíly jsou v použitých materiálech a funkčnosti (s tlačítky nebo bez tlačítek multifunkčního displeje/telefonu/audiosystému).

Nové ozdobné lišty ve čtyřech designových variantách (Graphite-Metallic, Silver-Brushed, Piano-White a Piano-Black) budou mít u modelu Rapid výbavové verze Ambition a Elegance. Pro tyto verze jsou připraveny rovněž nové potahy sedadel. Pro výbavové verze Rapid Active a Ambition je připravena přístrojová deska a obložení dveří v novém šedém tónu. Další novinky: rádio Swing dostane modernější panel, rádio Blues bude mít ovládací prvky doplněné o chromové detaily.

Objednat lze pro model Rapid nyní také xenonové světlomety. Nízkoenergetický xenonový zdroj má světelný tok do 2.000 lumenů. Tento systém nevyžaduje, na rozdíl od řešení používaných ve vozech vyšších tříd, automatickou regulaci sklonu a ostřikovače světlometů. Výhodou je nižší cena ve srovnání s xenonovými světlomety s vyšším světelným tokem, při zachování srovnatelné intenzity osvětlení.

Rapid doplňuje nabídkovou paletu značky Škoda mezi modely Fabia a Octavia od podzimu 2012. 

Model Rapid již získal četná ocenění. Na českém trhu získal tento model ceny Auto roku v nižší střední třídě v hlasování veřejnosti a cenu Fleetová novinka roku. Škoda Rapid se stala Autem roku v Bulharsku, vyhrála cenu Auto Trophy v Německu a Zlatý volant v Rakousku. Získala také světově uznávané ocenění za design: kompaktní model obdržel v březnu 2013 Red Dot Design Award za produktový design. Za koncepci bezpečnosti vozu získal tento vůz i nejlepší hodnocení – pět hvězd – od Euro NCAP.