To, co se ještě před pár lety zdálo jako bláhový sen, se stalo skutečností. společnost Škoda Auto poprvé ve své historii vyrobila v jednom kalendářním roce milion automobilů. Bílá Fabia 1,2 TSI/81 kW sjela z výrobní linky ve středu.

„Vzpomínám si, jak nám před patnácti dvaceti lety připadal dlouhodobý cíl vyrobit v jednom roce milion aut neuvěřitelný. Tehdy se jich vyrábělo kolem 330 tisíc," vzpomíná dlouholetý zaměstnanec automobilky Škoda.

„Pro značku je to milník, na který je celé naše osazenstvo hrdé. Ale neusínáme na vavřínech. Škoda bude i nadále růst," slibuje předseda představenstva Winfried Vahland.

Jak se podařilo automobilce za tak krátký čas vyrobit takové množství automobilů? Představenstvo má jasno. Rozšíření výrobních závodů a to zejména toho klíčového v Mladé Boleslavi, výkonnost a kompetence zaměstnanců a v neposlední řadě modelová ofenzíva, která motivuje k usilovné práci. To jsou faktory, které umožnily překonat magickou hranici.

Společnost Škoda Auto od pádu železné opony a vstupu do koncernu Volkswagen v roce 1991 navýšila do dnešních dní svůj odbyt šestinásobně. A co motivuje k větší výkonnosti lépe, než zájem o výsledky vlastní práce?