Všichni naší protagonisté drží dietu StředaForm, kterou mnoho let vyvíjel MUDr. Leoš Středa. Preferuje bílkoviny, aby se při hubnutí ztrácel z těla tuk a ne svaly. Z tuků upřednostňuje jen ty zdravé s obsahem omega 3 mastných kyselin, které jsou obsaženy třeba v rybách nebo semínkách lnu. Semínka doporučuje dieta společně jen s tobolkami, aby v nich bylo více dietní vlákniny. Vláknina je třetí důležitou složkou uvedeného dietního režimu. Nahrazuje nevhodné sacharidy. A výsledky ukazují, že se daří: Tomáš Magnusek má dole 10 kilogramů, Ilona Csáková a Leoš Středa po 5 kilogramech.

Úspěšní čtenáři

Pro naše čtenáře ordinuje doktor Středa každé úterý v poliklinice Praha-Italská, kterou pro naši soutěž zapůjčuje každé úterý Dopravní zdravotnictví, člen skupiny Agel.

V srpnu chodí na kontrolu ti čtenáři, kteří s námi hubnou od jara. Nezapomeňte panu doktorovi zavolat a přijďte se ukázat.

Od září se pak zase bude těšit na nové pacienty, kteří se do hubnutí pustí s naším Deníkem. Podívejte se na první úspěšné vlaštovky mezi čtenáři, kteří s námi již hubnou.

Pavel BeranPavel BeranMezi ženami je rekordmankou Pavla Musilová a mezi muži je to Pavel Beran. Dnes si budeme povídat o něm. Poprvé přišel do ordinace 30. května a při kontrole minulý týden měl dole více než 12 kilogramů. Začínal na 126,5 kilech a teď má 114. Jeho závazek? Dostat se pod stovku. O 13 centimetrů méně má v pase (ze 134 na 121 cm).

Sám říká: Nejím pečivo, místo něj si dávám chleba z lněné vlákniny. Ten se dělám v mikrovlnce, trvá to jen 2 minuty a jednoduchý návod jsem našel na www.nadvaha.cz. Vynechal jsem i ostatní přílohy, takže třeba kuřecí stehno jím samotné.

Na dietě StředaForm je výborné, že vůbec nemám hlad. Nemusím kupovat žádné umělé koktejly, je to jen rozpis normálních potravin, ze kterých je sestaven jídelníček. Chodím často do kempu u přehrady, takže si občas dám i pivínko. Kdybych ho vynechal, asi by moje hubnutí šlo ještě rychleji. Chodím o berlích, takže pohybu se moc věnovat nemůžu. Hubnu jen s dietou. Ale nachodím se okolo králíků, které chovám, mám takové malé hospodářství. Kdysi jsem hubnul ve STOB, ale tam jsem nestačil s cvičením. Operaci kyčle a kolena jsem měl předloni.

Máte kila navíc? Chcete hubnout? Napište a ptejte se na diety, cvičení na hubnutí či správný jídelníček. Posílejte své otázky e-mailem na: hubnetesdoktorem@denik.cz.