Dieta, kterou předepisuji většině svých pacientů (ne tedy jenom Iloně Csákové), není nijak speciální, či zvláštní. Jedná se o poměrně snadnou dietu, při které se hubne, i když člověk jí do sytosti. Hubnutí v těle nenastává tím, že by byly omezeny kalorie, ale díky speciálnímu složení potravy, která zajistí to, že se v těle začnou odbourávat tuky.

Za svou dlouholetou praxi jsem vypozoroval, že nejlépe fungují jednoduché diety. Komplikované diety často lidé nedodrží a skončí s nimi předčasně. Proto se objevují různé dietní poradny, kde často za nehorázné peníze nabízejí hubnutí výživoví poradci, které pak vnutí klientům drahé dietní přípravky. Jenom přirozené diety mohou zajistit dlouhodobý efekt. Všechny prášky, koktejly, karnitiny, ananas, AcaiBerry, jsou smyšlenou berličkou, která příliš nefunguje.

Když se člověk rozhodne pro redukci své nadváhy, je vždy lepší vyhledat odbornou pomoc, tedy lékaře. Ten dokáže předepsat nejvhodnější dietu a sestavit celkovou redukční kúru také s ohledem na váš aktuální zdravotní stav. Každý člověk je individuální, někdo má nemocnou štítnou žlázu, jiný má vysoký tlak. Nelze tedy všem doporučit stejnou dietu, jak to bohužel většinou dělají výživoví poradci. Ti sice absolvují kurzy a dostanou osvědčení, často se však na zdravotní stav klienta vůbec nezeptají.

Při dietě, kterou drží také Ilona Csáková, jsou striktně omezeny sacharidy. Navyšuje se příjem bílkovin, díky kterým člověk neztrácí svalovou hmotu. Velký důraz je také kladen na dostatečný přísun nerozpustné vlákniny. Ta má velmi příznivý účinek na trávicí trakt a celkově pročišťuje organizmus.

Máte kila navíc? Chcete hubnout? Poraďte se s odborníkem nebo se přidejte k těm, kteří hubnou s námi, a podělte se s ostatními čtenáři o zkušenosti. Napište na email: hubnetesdoktorem@denik.cz.