„Je to celkem logické, protože Mladá Boleslav má obrovskou kupní sílu. Zaměstnanci Škody Auto navíc dostali přidáno na platech, takže se tato síla ještě zvyšuje,“ vysvětluje ekonom Jiří Slezáček. Podle něho navíc podobné prodejny elektroniky chybí v nedalekém Liberci, kde ovšem v budoucnu vyroste také nové obchodní centrum.

„To místo je situované u dálnice, což je to nejlepší, co si mohou obchodníci přát,“ říká Slezáček. Investorská společnost BGB Czech tam buduje hned několik hypermarketů zaměřených na volý čas a vybavení domácností. „Stavba má být dokončena v dubnu 2008,“ řekl jeden ze stavebníků.

V místě vznikne velká prodejna nábytku Asko, zahradní centrum Mountfield, elektroprodejna slavného řetězce Electro World, sportovní oděvy Gigasport, hračky HaM a také novinka na českém trhu – diskont se super levnými oděvy, německý KIK.

Menší živnostníci, kteří již léta podnikají v Mladé Boleslavi, ale varují, že taková stavba je zničí. „Ztratíme možná i zbytek věrných klientů. To nás zničí. Doufám, že lidé pochopí, že my k nim máme úplně jiný přístup a lepší chování. Bohužel už dnes nejsou kšefty nijak dobré,“ řekl jeden z obchodníků. Další z živnostníků, Petr Novák z firmy Elektro Kubík&Novák, který již řadu let úspěšně podniká v Mladé Boleslavi, je z nové stavby rozčarovaný. „Nová prodejna Electro World pro nás bude likvidační. Zřejmě to zničí část živnostníků v centru města,“ uvedl Petr Novák.