To má podle čtyř rámcových smluv, jež ve středu podepsali náměstek ministryně pro řízení sekce provozní a právní Zbyněk Spousta a za dodavatele vedoucí českého zastoupení Jiří Maláček, během čtyř let odebrat 175 aut různých modelů – půjde o fabie, octavie, superby i karoqy. Za vozidla určená nejen pro ministerstvo, ale také pro podřízené organizační složky včetně vězeňské služby, soudů a státních zastupitelství i příspěvkové organizace, stát zaplatí 92 milionů korun bez DPH. Některá auta dostane v základní specifikaci, jiná s vybranou volitelnou výbavou a příslušenstvím.

Škoda Auto se účastnila všech čtyř částí vypsaného výběrového řízení – a po vyhodnocení předložených nabídek získala skóre úspěšnosti 4:0. Zkušený obchodník Maláček v té souvislosti zdůraznil poměr ceny k užitné hodnotě; shodou okolností právě v den, kdy se v internetových médiích objevily zprávy, že škodovky podražily. „Kromě soukromých českých motoristů si toho ve stále větší míře všímají i firmy a státní orgány. Ministerstvo spravedlnosti patří k našim nejnovějším zákazníkům z veřejného sektoru,“ konstatoval. Zdůraznil dále, že uspět se podařilo v tendru, v jehož rámci resort spravedlnosti poptával automobily různého zaměření.

Škodovky dlouhodobě využívá resort vnitra, v centrálním výběrovém řízení ministerstva financí je dále stát objednal také pro resorty dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, kultury, školství, zdravotnictví, životního prostředí a místního rozvoje. Nyní se připojuje ještě ministerstvo spravedlnosti.

Automobily, které budou vozit spravedlnost:
- Fabia combi Ambition 1,0 TSI
- Octavia Ambition 1,0 TSI, Octavia combi Ambition 1,0 TSI, Octavia combi Ambition 2,0 TDI
- Superb Ambition 1,5 TSI, Superb Ambition 2,0 TDI, Superb Style 2,0 TSI 4×4, Superb Style 2,0 TDI 4×4
- Karoq Ambition 2,0 TDI 4×4

Zdroj: Škoda Auto