Již brzy bude zdravotní sestra objíždět klienty Hospicu svaté Hedviky v novém voze. Získá na něj navíc finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, protože se projekt probojoval do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.

Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Spolehlivý vůz

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Středočeský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Automobil pro zdravotní sestru, Dva šicí stroje pro šicí dílnu Charity Beroun,  „Kamarád hledá kamaráda” a Spolu až do konce - domácí hospicová péče.

Prvním je obecně prospěšná společnost Hospic svaté Hedviky s projektem Automobil pro zdravotní sestru. Cílem domácího hospicu je umožnit těžce nemocnému člověku setrvat v domácím prostředí do konce jeho života. Tato služba nabízí komplexní péči o nemocné s vážnou nevyléčitelnou nemocí, se zdravotními komplikacemi nebo o nemocné v závěru života. Proto musí být zdravotní sestra okamžitě k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu.

„V terénu ročně najede zhruba 20 000 km a proto potřebuje spolehlivý automobil. Naše stávající auto je již staré a dost poruchové, navíc nás zatěžuje značnými výdaji,” říká Lucia Řepová z hospice.

ROZHODNĚTE I VY
- Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
- Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. ledna 2020.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.