Spekulace vyvolalo zjištění, že automobilka Škoda Auto údajně jednala s firmou BNV Consulting, jež pro firmy připravuje snižování nákladů, tedy i těch personálních.

„Ano, proběhlo jednání ohledně snižování nákladů, konkrétně osobních nákladů,“ uvedla pro deník E15 spolumajitelka firmy Petra Barešová.

Podle automobilky je ale pojem snižování nákladů jen obecným trendem, který nepovede k propouštění kmenových zaměstnanců. Zatím. „Snižování nákladů je všeobecný trend. O tomto záměru už jsme informovali,“ řekl listu mluvčí firmy Jaroslav Černý.

Rovněž zástupci zaměstnanců o žádném propouštění kmenového personálu nevědí. „Zrovna dnes jsem jednal s členy vedení firmy a o žádném propouštění kmenových zaměstnanců jsem nebyl informován,“ řekl v pondělí v podvečer novinářům předseda odborů KOVO ve firmě Jaroslav Povšík.

Podle našeho zjištění v pondělí automobilka nepřijala nabídku od města Mladá Boleslav na pomoc v krizi, která měla spočívat například v převzetí sponzoringu některých kulturních akcí.

Firma Škoda auto zatím pokračuje v propouštění agenturních zaměstnanců, které ovšem nyní zbrzdila blížící se chřipková epidemie a stoupající počet nemocných zaměstnanců. Podle aktuálních čísel ale kles počet pracovníků najímaných přes personální agentury z loňských čtyř tisíc na 700. Firma tak v podstatě ze svých řad propustila už 3300 lidí.