Nákup až na chatu začal o prázdninách nabízet Rohlik.cz. Největší internetový prodejce potravin se zaměřil na chatové oblasti kolem Štěchovic, Slap, Karlštejna, Mělníka či Sázavy. A kupující novou službu hojně využívají. „Zájem nás nepřekvapil, očekávali jsme ho. Reagovali jsme totiž na diskuzi, která se kolem služby strhla na naších sociálních sítí,“ vysvětluje Tomáš Čupr, zakladatel společnosti Rohlik.cz.

Vše začalo příspěvkem na facebookovém profilu internetového prodejce, ve kterém vyzval veřejnost, zda by se jim líbilo dovézt nákup až na chatu. Sešlo se více než sto návrhů. „Nejvíce objednávek míří zatím k Mělníku,“ líčí Čupr, který v tuto chvíli neplánujete rozšířit dodací místa do dalších chatových oblastí. „Tím, že máme pokryto velké území kolem Prahy i Brna a přidali jsme další chatařské lokality, tak už obsluhujeme velkou část oblastí, kde lidé mají chaty nejčastěji.“

Během letních měsíců navíc plánuje internetový hypermarket Rohlik.cz výrazné zlevňování. Za nižší ceny budu například letní drinky, alkohol, koktejly, tapas, grilování a farmářské produkty. Koncem léta pak zlevní školní sortiment a svačiny do škol. „Ukazujeme lidem, že online nákupy nestojí víc než v kamenném obchodě. Zároveň již dlouhodobě bojujeme za lepší kvalitu potravin a jejich cenovou dostupnost. O prázdninách tak budou některé farmářské produkty za nižší cenu,“ dodává Čupr.