Vystřídá Thomase Schäfera, o němž se již od prosince ví, že se vrátí do Německa: ke stejnému datu se stane šéfem značky Volkswagen a získá i významnou pozici ve vedení celého koncernu, k němuž Škoda Auto patří: bude členem jeho představenstva a má také řídit skupinu objemových značek.

Schäfer, jenž do Mladé Boleslavi přišel 3. srpna 2020, se už nyní, od počátku dubna, věnuje operativním záležitostem týkajícím se německé značky. S jeho mladoboleslavským působením se spojuje především výrazný příklon k plánům značky Škoda na rozvoj elektromobility, ale také mimo jiné zvládání nástrah covidového období s následky pandemie koronaviru i celosvětovým nedostatkem čipů.

Ohlášený nástupce Zellmer je nyní, od podzimu předloňského roku, členem představenstva značky Volkswagen s odpovědností za marketing a starostí i o oblast prodeje a poprodejních služeb. Dříve působil ve společnosti Porsche AG, která je rovněž součástí koncernu Volkswagen.

Jeho zřejmě nejvýznamnějším postem bylo vedení severoamerického zastoupení značky z pozice generálního ředitele společnosti Porsche Cars North America v Atlantě, kde mimo jiné rozvíjel předchozí zkušenosti z rozšiřování prodejní sítě Porsche ve Francii i v Německu.

Formálně je Zellmer jmenován novým členem představenstva společnosti Škoda Auto. Podle českých zákonů ho předsedou musí představenstvo zvolit. Takové rozhodnutí však už nyní lze považovat za hotovou věc.

Předseda dozorčí rady společnosti Škoda Auto Murat Aksel ho v pondělí označil za „jednoho z našich nejrenomovanějších manažerů“. „Má za sebou více než 20 let zkušeností z automobilového průmyslu. Během této doby se vypracoval nejen na absolutního automobilového experta, ale také dokázal, že má velký strategický a podnikatelský rozhled,“ konstatoval.