Povězte mi, když už lidé v pětadvaceti mohou mít vrásky kolem očí, kdy je ideální s péčí o pleť začít?
Platí jednoduchý princip. Čím dříve s péčí začnete, tím méně to bude stát. Třeba v pětadvaceti je vhodné začít s pravidelným profesionálním kosmetickým ošetřením, následně vyzkoušet lifting obličeje pomocí radiofrekvenční metody a při prvních známkách výraznějších povadlostí v obličeji také aplikaci kyseliny hyauluronové nebo mezoterapii. Pokud klientky nebo klienti do péče zainvestují včas, do budoucna si jejich tělo na podobné invazivní i neinvazivní zákroky zvykne a bude reagovat lépe. Samozřejmě také hodně záleží na tom, jak o sebe člověk pečuje.

Ano?
Když k nám přijde člověk s hlubokými vrásky, tomu už kosmetika ani radiofrekvenční metoda nepomůže. Tam už se o slovo hlásí injekce, které hluboké vrásky vyplní. Podstatně dříve ale potřebují péči silní kuřáci. Na druhou stranu ten, kdo si pleť pravidelně čistí a pečuje o ni, se může o aplikaci kyseliny začít zajímat až v pozdějším věku.

Používání kosmetických přípravků je jasné. Jak ale funguje lifting radiofrekvenční metodou?
Jde o zcela bezbolestné přejíždění přístroje po obličeji, které je natřené vodivou emulzí. Radiofrekvenční vlny, které sonda vysílá do podkoží, aktivují kolagenová vlákna, jejich napínání obličej zpevní a zbaví jej jemných vrásek. Zároveň z podkoží odejde přebytečný tuk, který se teplem částečně uvolní. Tuto proceduru je třeba na začátku opakovat zhruba tři až pětkrát v týdenních intervalech a pak jednou za dva, za tři měsíce.

Podle názvu zná díky reklamám na kosmetiku kyselinu hyauluronovou snad každý.
Její aplikace má obrovskou výhodu a to tu, že člověk k nám přijde s hlubokou vráskou a odchází bez ní. Výsledek je opravdu viditelný hned. Zároveň ten efekt je podstatně trvalejší než třeba u botoxu. Na ten si navíc tělo brzy vytvoří rezistenci. Kyselinu stačí doplňovat jednou ročně.

Jak to prakticky probíhá. Jak se kyselina aplikuje?
Spolupracujeme s lékařkou, ta nejprve zákrok s klientem konzultuje, následně místo ošetří anestézií a injekčně kyselinu hyauluronovou aplikuje. Jde o přírodní látku, na kterou tělo reaguje velmi příznivě. Po aplikaci je místo chvíli lehce načervenalé, ale to lze snadno zakrýt makeupem. Navíc to do hodiny zmizí. Následně se doporučuje důsledný pitný režim, protože kyselina se potřebuje nasát, klidový režim a dva dny bez opalování.

Do jakých partií se kyselina aplikuje?
Do čela, kolem úst, na místa, kde jsou v kůži drobné nerovnosti, do dekoltu, na hřbety rukou. Kolem očí se to příliš nedoporučuje kvůli tomu, že by mohlo dojít k porušení lícního nervu. Tady se opět dostává ke slovu neinvazivní radiofrekvence.

Jaký je rozdíl mezi aplikací kyseliny a botoxem?
Botox je umělá látka a jejím vedlejším účinkem je částečná ztráta mimiky. Člověk po jeho aplikaci rovněž přijde o vrásky, které jsou normální a vzniknou nepřirozené „ledové plochy". Protože kyselina hyauluronová je přírodní, nemá žádné vedlejší účinky a její aplikace je vhodná pro všechny typy pleti.