První farmářské trhy se konaly v pátek od rána až do 16 hodin na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.

Řadě lidí ale vadilo právě to, že se konaly ve všední den dopoledne. „Nechápu, proč nejsou v sobotu. V pátek dopoledne většina normálních lidí pracuje. Otázkou je také umístění trhů na náměstí, kde se nedá parkovat,“ postěžoval si Deníku pan Jaromír z Mladé Boleslavi.

Kromě těchto nedostatků však zákazníci trhy velmi přivítali. „Desítky stánků byly rozloženy mezi fontánou a sloupem ve středu náměstí a od první chvíle přitahovaly pozornost mnoha občanů. Ti zde mohli najít podobné spektrum výrobků jako na před týdnem skončených trzích na náměstí Míru, tedy především čerstvou zeleninu a ovoce i květiny, ale bylo zde k vidění i koupi další zajímavé zboží,“ říká tiskový pracovník města Pavel Šubrt.

Kdo měl chuť a čas, mohl zde koupit výrobky uzenářské, pekařské, bylinky i koření, hrnečky, mléko, med i medovinu. Trhy se zde budou konat každý pátek až do začátku listopadu.

Trhy také u Bondy centra

„Rada města také souhlasila s konáním pravidelných Farmářských a gurmánských trhů pro veřejnost, které bude pořádat společnost Bondy Centrum v blízkosti svého obchodního centra,“ informoval první náměstek primátora Adolf Beznoska.

Trhy se u Bondy centra budou konat každou sobotu, první budou již v sobotu 11. června a poté každou sobotu až do konce roku. Rada zároveň schválila pronájem příslušného městského pozemku pro tyto trhy.

JOSEF PILAŘ, Denik.cz