VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Evropský projekt vzdělávání pedagogických pracovníků

Mladá Boleslav - Evropský projekt koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků v druhé vlně

4.12.2008
SDÍLEJ:

Jan Ámos Komenský.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

 Robert Bosch, Škoda Auto, Scania CZ a Ministerstvo školství ČR
podepsaly dne 4. 12. 2008 dohodu o spolupráci při realizaci.
Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků
 Během následujících tří let partneři v rámci šesti týdenních seminářů vyškolí 28 lektorů ze 14 odborných škol, ti se pak stanou školiteli dalších pedagogů ve svých regionech.
 Úspěšná první vlna Evropského projektu proškolila 28 pedagogů v šesti tématech. Ti předali nabyté poznatky dále do oboru. Celkem je tak proškoleno 1 178 dalších pedagogů.

Dne 4.12.2008 podepsali v Mladé Boleslavi zástupci společností Robert Bosch, Škoda Auto, Scania CZ a Ministerstva školství ČR smlouvu o spolupráci v rámci Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků II. Jde o pokračování úspěšného projektu, který běžel v České republice poprvé od roku 2005.

Projekt, který byl v ČR spuštěn jako v druhé zemi po Německu, přinesl do českého odborného školství kvalitní informace. Průběžnými školeními na nejmodernějších přístrojích reaguje na velmi rychlý vývoj techniky v automobilovém průmyslu. Do autoservisů odcházejí vědomostmi podstatně lépe vybavení technici, kteří se mohou velmi rychle zapracovat.

V rámci Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků II. budou školena témata:

Elektrika - zabývá se základy měření, el. schématy, dobíjecí a startovací soustavou, palubní sítí 12/24 V, CAN Bus, seriovou/paralelní diagnostikou – vývoj funkce, osvětlení vozu – ovládání, xenon,AFS…., elektrické komponenty vozidel.
Podvozek - konstrukce podvozku, zavěšení, geometrie, brzdy, ABS, ASR, ESP, měření geometrie.
Karoserie - trendy ve výrobě, airbagy, předpínače a bezpečnostní prvky, topení a klimatizace.
Převodovky - mechanické + 4x4, automatické převodovky, diagnostika, nové převodovky (6°a 7°DSG; Haldex).
S dalšími tématy zabývajícími se zážehovýmí (motory – 1.6; 1.8; 2.0; 2.0 TSI; 1.4 TSI) či vznětovými motory (diesel motory CRDI), dále komfortní elektronikou se začneme zabývat v průběhu příštího roku.
Konstrukce nákladních vozidel - výrobní program Scania, systém řízení motorů Scania, zpomalovací zařízení vozidel Scania, pneumatické systémy pérování.
Elektronika nákladních vozidel – pneumatické brzdové systémy, elektrické brzdové systémy, elektrická výstroj vozidel, příslušenství, nástavby vozidel, měření výkonu a spotřeby.

Dalším krokem bude přenos nově nabytých poznatků v rámci projektu do regionů. V této fázi se do projektu zapojí jednotlivé kraje ČR, které se tak po firmách Robert Bosch, Škoda Auto a Scania CZ, po Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, a vybraných odborných školách stanou dalším aktivním partnerem Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků II. Tím se naplní hlavní cíl - plošné zvýšení kvality výuky v automobilních oborech.

Prostřednictvím první skupiny absolventů projektu, se pak nové informace mohou rychle dostat do výuky v rámci všech regionů. Kursy nyní prochází 28 pedagogů ze 14 pilotních škol, které byly předem vybrány do projektu krajskými úřady.

Účastníci projektu školení systém hodnotí pozitivně díky aktuálnímu přínosu vědomostí. Sada klíčů dnes ke kvalitní diagnostice závady a k plnohodnotné opravě nestačí. Pedagogičtí pracovníci musí získávat pravidelně nejnovější informace a ty pak přenášet na žáky odborných škol. Ti pak mohou do praxe nastupovat s kvalitnějšími znalostmi a zlepšit tak práci pro zákazníky autoservisů.

Těsná spolupráce největší domácí automobilky, celosvětově vedoucí firmy na trhu dodavatelů automobilového průmyslu, předního výrobce nákladních automobilů, evropských struktur, českého školství a krajských samospráv přináší záruku dalšího kvalitativního rozvoje automobilového průmyslu jako celku v České republice.

„Všech šest částí školení bylo jak našimi vyučujícími, tak dalšími 22 učiteli z jedenácti škol Jihomoravského kraje hodnoceno jako dosud nejlepší autoopravárenská odborná školení pro vyučující odborných předmětů a praktické výuky, a to včetně poskytnutí výukových materiálů. Pokud je vyučující používají dále ve výuce, jako je to v naší škole, musí se to zákonitě projevit v kvalitě výuky a tudíž i v úrovni absolventů oborů automechanik, autotronik a silniční doprava,“ hodnotí první běh projektu ing. Vratislav Kšica, ředitel Integrované střední školy automobilní v Brně.

„Informace, které získali naši odborní učitelé při školeních Škoda - Bosch, jsou velmi málo dostupné, a proto tyto novinky příznivě působí na žáky při výuce. Dále byly všechny informace předány ostatním pedagogům odborných škol v Libereckém kraji, kteří je využívají ve výuce na dalších školách. Na hodnocení vlivu na absolventy je dosud brzy, ale díky těmto informacím u širší odborné veřejnosti a také u žáků samotných stoupá prestiž odborných učitelů a odborného vzdělávání na školách,“ doplnila Markéta Zelinková, ředitelka Integrované střední školy ve Vysokém nad Jizerou.

Kontakt pro novináře: Pavel Roman, Robert Bosch odbytová, s.r.o., tel.: 261 300 595, email: pavel.roman@cz.bosch.com

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem v oblasti technologií a služeb. Ve svých obchodních divizích automobilové a průmyslové techniky, spotřebního zboží a techniky budov dosáhlo přibližně 271 000 pracovníků v roce 2007 obratu 46,3 miliard eur. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 300 dceřiných a regionálních společností ve více než 50 zemích světa. Tento celosvětový svazek vývojových, výrobních a odbytových firem je předpokladem pro další růst. Bosch investuje každoročně více než 3 miliardy eur do výzkumu a přihlásil celosvětově více než 3000 patentů. Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861 - 1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“.

Obchodně-právní struktura Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnost. 92 % majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.cz.


Společnost Škoda Auto je jednou ze čtyř automobilek na světě, které se mohou chlubit více než stoletou tradici. Škoda Auto má výjimečné postavení v české ekonomice a je nejvýznamnějším českým vývozcem. Od dubna 1991 je Škoda Auto součástí koncernu Volkswagen. V současnosti vyrábí osobní automobily v modelových řadách Superb, Octavia, Octavia Tour, Fabia a Roomster, které prodává na více než 100 trzích celého světa. Na domácím trhu má značka Škoda k dispozici nejširší síť autorizovaných prodejců a servisů a dosahuje 30% podílu na trhu s novými automobily. V loňském roce vyrobila Škoda Auto v závodech Mladá Boleslav, Vrchlabí a Kvasiny 544 284 automobilů, v letošním roce by mělo být zákazníkům dodáno 690 000 vozů. Automobily Škoda se montují také v Indii, na Ukrajině, v Bosně a Hercegovině, v Kazachstánu. Výroba vozů Škoda na základě smlouvy o licenční výrobě probíhá v Číně a v Ruské federaci.

Více informací na www.skoda-auto.cz nebo na http://media.skoda-auto.com


Scania Czech Republic s.r.o., dceřiná společnosti švédské firmy Scania CV AB, je výhradním zástupcem této značky na českém trhu. Scania CZ byla založena v roce 1994. Od počátku své existence se společnost zaměřila především na rozvoje servisní a prodejní sítě. Během poměrně krátké doby se podařilo vybudovat síť pokrývající rovnoměrně celé území republiky. V současné době má společnost celkem šest dealerů, z toho čtyři vlastní - v Praze, Brně, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích a dva nezávislé - v Plzni a Jičíně. Zároveň v jednotlivých regionech fungují v rámci dealerství další, tzv. satelitní servisy, kterých má Scania Czech Republic celkem 18 a obchodní kanceláře.
Scania CZ dodává na náš trh těžké nákladní automobily, dálkové a městské autobusy. Kromě prodeje nových vozidel, servisu a prodeje náhradních dílů poskytuje firma ještě celou řadu doplňkových služeb, mezi něž patří, pronájmy vozidel, servisní smlouvy, školení řidičů, prodej použitých vozů a jejich výkup protiúčtem, nepřetržitá servisní asistenční služba a další.
Scania CZ si dobře uvědomuje, že nestačí vozidlo pouze prodat, ale je potřeba zajistit také kvalitní servisní zázemí a nabídnout širokou škálu doplňkových služeb. Proto se neustále snaží zdokonalovat svoji servisní síť a zkvalitňovat a rozšiřovat nabídku služeb. Cílem společnosti Scania je, aby neznamenala „pouze“ nákladní automobil, ale komplexní řešení provozních nároků dopravní společnosti.

Více informací na www.scania.cz

4.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Architekt, designer 25 000 Kč

Návrháři interiérů Kuchyňský a interierový projektant. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, třída T. G. Masaryka č.p. 801, Mladá Boleslav II, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 605700480, 605700484 (9-17 hod.), e-mail: info@alkainteriery.cz nebo osobně: Kuchyně a interiery Hanák, T.G.Masaryka 801, Mladá Bolelsav, 9.00-12.00, 13.00-17.00 , , Praxe v oboru výhodou, ŘP B výhodou, Komunikativnost, spolehlivost, Smysl pro design, Práce s PC podmínkou, , Zaměstnanecké výhody: zvýhodněný nákup spotřebičů a výrobků, podíl na tržbách,odborný růst, školení.. Pracoviště: Kuchyně a interiery hanák, třída T. G. Masaryka, č.p. 801, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Alena Tomíčková, Ing.Karel Urbánek, +420 605 700 480,605 700 484.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Místo výkonu práce:, Průmyslová č.p. 1260, 293 06 Kosmonosy, , Prvotní kontakt: tel.: 602 562 918 (10-16 hod. v prac. době), e-mail: Futov.n@seznam.cz nebo osobně: přijímací kancelář Husova 192/13, Mladá Boleslav, , Přeprava zboží, materiálu, zařízení a jiných předmětů na pracoviště a přemístění hotových výrobků, nakládání a vykládání nákladních vozidel a vozíků, číštění strojů, zařízení, nástrojů a odstraňování překážek ze strojů., Požadujeme dobrý zdravotní stav., Prašné prostředí, horko, manipulace s dezinfekčními prostředky.. Pracoviště: Ospro production spol. s r.o. - pracoviště kosmonosy, Průmyslová, č.p. 1260, 293 06 Kosmonosy. Informace: Natalija Futovová, +420 602 562 918.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 15 500 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Švadleny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce:, Přemyslova č.p. 712, 295 01 Mnichovo Hradiště, , Prvotní kontakt: telefonicky: 604717430 nebo osobně, , Požadujeme praxi v oboru, samostatnost, píli, chtít se učit novým technologiím! Po 3 měsících plat 16.500,- - 19000Kč + prémie dle výkonu švadleny. Možnost zkráceného pracovního úvazku.. Pracoviště: Zdepe.cz s.r.o., Přemyslova, č.p. 712, 295 01 Mnichovo Hradiště. Informace: Dagmar Janovcová, +420 604 717 430.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 500 Kč

Lektoři dalšího vzdělávání Lektoři kurzu kamenictví. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Dukelská č.p. 267/2, Mladá Boleslav III, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: e-mail: hr@vzdelavanimetis.eu, , Školení bude probíhat ve firmě zabývající se těžbou a zpracováním žuly. Kurz se zaměří na teorii i praxi. Jde o 15 dnů školení v oblastech broušení, řezání, lámání, štípání kamene a norem v kamenictví., , V případě zájmu pošlete životopis na hr@vzdelavanimetis.eu, do předmětu e-mailu uveďte "Kurz kamenictví".. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová - pracoviště dukelská, mb, Dukelská, č.p. 267, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Robert Kahánek, +420 604 500 052.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dalibor Janda

Dozvuky koncertu z března slyší politici ještě dnes

Všejanský Koupák Fest se povedl.
8

První Koupák Fest ve Všejanech se vydařil

V centru Prahy se zřítil strop a zranil dělníky. Hasiči ukončili záchranné práce

V Mikulandské ulici v Praze 1 se v úterý dopoledne zřítila klenba v opravované budově. Jednalo se o pád patra o rozměrech asi 5x10 metrů. Na místo vyrazily jednotky Integrovaného záchranného systému. Hasiči původně uvedli, že při neštěstí došlo k zavalení čtyř osob. Tři během krátké doby vyprostili a předali do péče záchranářů, kteří je po ošetření převezli do nemocnice. V sutinách už podle hasičů nikdo není.

Stamiliony na nové kotle jsou na cestě k lidem

Střední Čechy – Tisíce Středočechů čekají na své desetitisíce. Někteří se nedočkají – a teprve další vývoj ukáže, kteří z nich to budou. Taková je aktuální situace při rozdělování podpory v rámci druhé vlny kotlíkových dotací.

Hlavní problém letních dětských táborů: pitná voda

Střední Čechy – Neobjevila se žádná zdravotní ani přírodní pohroma, které by zkomplikovaly fungování letních táborů, a tak dosavadní výsledky provedených kontrol naznačují, že rodiče nemusejí mít o své děti obavy.

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT