Uvádí to nejnovější číslo týdeníku Škodovácký odborář, jímž organizace Odborů KOVO informuje své členy o aktuálním dění.

Dělalo se málo, ale přesto se platí dost

Velmi sympatické výplaty (jejichž výši se prý leckteří zprvu zdráhali i uvěřit) dostali Škodováci navzdory tomu, že letošní rok byl mimořádně obtížný: výroba aut výrazně zaostala za původními plány. Místo zamýšlených 1,25 milionu vozů jich podle odborů bude kvůli krizi spojované s válkou na Ukrajině včetně nedostatečných dodávek komponentů, nárůstu problémů kolem energií sotva mírně nad 700 tisíc. Loni, kdy se projevovaly dopady covidu, nedostatku čipů i dalších součástek a dílů, se produkce meziročně snížila o bezmála 127 tisíc kusů na 878 tisíc dodaných aut.

Leckteří zaměstnanci z provozu tak opět poměrně často zůstávali doma s náhradou mzdy. Přesto si lidé přišli na mimořádné peníze – a to jak kmenoví pracovníci, tak agenturní zaměstnanci.

„Tento měsíc mzdu navyšuje mimořádná solidární kompenzace vyjednaná předsedou Podnikové rady Jaroslavem Povšíkem a také zaručený bonus, který je díky Odborům KOVO a kolektivnímu vyjednávání pravidelně navyšován růstem tarifů a hodnoty osobního ohodnocení,“ osvětluje již dříve ohlašované bohaté Vánoce odborářský tisk. S ujištěním, že při sečtení mzdy, příplatků, pětadvacetitisícové solidární kompenzace mající pomáhat zvládnout nynější drahotu a druhé poloviny zaručeného bonusu vypláceného podle kolektivní smlouvy se hrubá mzda většiny zaměstnanců skutečně přiblížila stotisícové částce.

Skutečný příjem se sice snížil o daně a odvody, nicméně odbory zdůrazňují vlastní vstřícný přístup: z této výplaty nevybírají členský příspěvek ve výši půl procenta, aby zaměstnancům pro jejich potřeby zůstalo co nejvíce peněz. Dalších pět tisíc ještě vylepšilo příjem v podobě přidaných bodů do cafeterie benefitů. Za ty lze „nakupovat“ zboží i služby, avšak jen u smluvních partnerů. Utrácet je možné za leccos: od kultury, cestování nebo vzdělávání přes zdraví a relax či rekondice až po sport. Nebo si body už v podobě peněz nechat převést na penzijní spoření; případně je přímo na pracovišti využít k nákupu zdravé stravy.

Někde nabídli jen zoufalou výplatu

Odlišná situace je však podle Škodováckého odboráře v některých dalších firmách, kde také Odbory KOVO MB mají své členy. I tam se vedení organizace snaží vyjednávat o příspěvku na skokové zvýšení životních nákladů v podobě solidární kompenzace. Dát svým lidem nějaké peníze navíc se však prý některé společnosti velmi zdráhají. „Okamžitě se projeví, v jaké firmě zaměstnanci pracují: jestli ve špatné, arogantní – nebo naopak dobré,“ upozorňuje pomikulášské vydání odborářského listu. Se zmínkou o nejmenované firmě spolupracující s automobilkou, kde prý zaměstnanci dostali přímo „zoufalou výplatu“. Tak bídnou, že odbory těmto svým členům pořídily poukázky, aby svátky mohly být alespoň trochu sváteční. „Aby si mohli pořídit alespoň základní potřeby pro své rodiny,“ zní vysvětlení.

Na mzdy a zaměstnanost dojde počátkem roku

Přímo ve Škodovce se chystají klíčová vyjednávání zástupců odborů a vedení automobilky na začátek příštího roku: půjde o mzdy a zaměstnanost. Kolektivní smlouva byla letos v únoru vyjednána s platností do března 2026, avšak s tím, že mzdová dohoda bude mít pouze roční platnost. V automobilce nyní – stejně jako loni – není ojedinělé zaslechnout obavy z možného propouštění; výsledky vyjednávání budou tedy zaměstnanci sledovat velmi pozorně.

Zatím se také stále jedná o tom, jak to bude přesně vypadat kolem přelomu roku: o takzvaném výběhu a náběhu výroby. Tedy o jejím ukončení před svátky a opětovném zahájení počátkem ledna.