Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bohdan Wojnar: Očekáváme, že výše bonusu letos poroste

Mladá Boleslav - Vedle rekordních prodejů a tržeb byl rok 2015 pro Škodu rekordní i v počtu zaměstnanců

22.3.2016
SDÍLEJ:

Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast řízení lidských zdrojů Škoda Auto.Foto: Škoda Auto

Zatímco předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier hovořil na výroční tiskové konferenci o technických výzvách a budoucnosti značky Škoda všeobecně a Winfried Krause, člen představenstva odpovědný za oblast financí, o úspěšnosti konkrétních modelů a finančních ukazatelích, pro zaměstnance a zájemce o práci v největší české automobilce byla jistě nejzajímavější slova Bohdana Wojnara, člena představenstva, jenž má na starost personalistiku.

Wojnar potvrdil, že rok 2015 nebyl rekordní pouze v počtu vyrobených a prodaných vozů, ale také, co se týče počtu zaměstnanců. Škoda Auto nyní celosvětově zaměstnává 28 500 lidí, svou činností však nepřímo vytváří celkem 180 tisíc pracovních míst po celém světě. V loňském roce řady jejích zaměstnanců rozšířilo tisíc nových pracovníků, letos se odhaduje, že to bude dvojnásobek. Největší příliv nové pracovní síly se očekává do modernizované továrny v Kvasinách.

Právě intenzivní snaha získat pro Kvasiny, kde automobilka vyrábí převodovky, nové lidi, vedl Škodovku k aktivnímu vyjednávání s českými zákonodárci. Tématem společných jednání je například nadregionální spolupráce úřadů práce, státní investice do infrastruktury v regionech navázaných na výrobní závody či podpora mobility pracovní síly. Škoda Auto se snaží iniciovat vytvoření programu umožňujícího trvalé přesídlení lidí, zajišťujícího jim ubytování a také potřebnou infrastrukturu.

Člen představenstva rovněž vyzdvihl vysokou loajalitu zaměstnanců, kteří mají velmi zřídka zaječí úmysly: „Průměrná roční míra fluktuace dosahuje pět procent, což je méně než poloviční hodnota obvyklá v celém odvětví," připomněl Wojnar. Rovněž vyzdvihl způsob, jakým se zaměstnanci osobně podílejí na zkvalitňování práce a efektivity výroby. To doložil 29 tisíci vloni podanými zlepšovatelskými návrhy.

„Ruku v ruce s dobrým výkonem musí jít i odpovídající odměňování," uvedl Wojnar sledovanou otázku mezd a připomněl, že průměrná mzda ve společnosti rostla od roku 2010 o 30 procent. „V roce 2015 jsme vyplatili zaměstnancům bonus, který v průměru překročil 61 500 korun, a také v roce 2016 očekáváme, že tato částka dále vzroste," potěšil Wojnar zaměstnance. Jednání mezi vedením automobilky a zástupci odborů o konkrétních číslech právě probíhá.

Autor: Martin Weiss

22.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny.
53

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

AKTUALIZOVÁNO

V době počasí babího léta řidiče zaskočily podzimní mlhy

Střední Čechy – Totální kolaps na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi, velké komplikace i na cestě od Nového Strašecí. To ve středeční ranní dopravní špičce zažívali řidiči mířící do Prahy od východu od západu. Na vině byly hromadné nehody na dálnicích spojené s citelným zdržením, v jejichž důsledku se jak na Praze-východ, tak na Praze-západ rychle ucpaly i další silnice, jež se motoristé snažili využívat jako objízdné trasy.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Boleslavsko - Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

Mladá Boleslav – Česká republika patří mezi více než šest desítek zemí světa, které se přihlásily k osvětovému programu Mléko do škol. V souvislosti s projektem platným pro tento rok, uspořádala v úterý soukromá střední škola Maja v rámci této akce svůj projektový den. Do programu se zapojili všichni studenti bez rozdílu.

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení