Podle popisu společnosti nabízí Kamiq díky modulární platformě MQB velkoryse prostorný interiér. „Základním předpokladem této prostornosti je rozvor dlouhý 2651 milimetrů, díky němuž činí prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech ve standardizované poloze předních sedadel 73 milimetrů. Zavazadlový prostor má objem 400 litrů, po sklopení zadních opěradel objem vzroste na celkových 1395 litrů,“ uvedli Hermann Prax, vedoucí oddělení Komunikace produktu a Pavel Jína ze stejného oddělení.

Řidiči se dočkají měkčeného povrchu přístrojové desky s velkoplošnými dekory, která napodobuje krystalickou strukturu, ten bude typický pro vozy značky Škoda. „Na příjemné atmosféře interiéru přidává i ambientní osvětlení, které bude k dispozici v červené, bílé nebo měděné barvě. Opticky ladí k odstínům a barevnému kontrastnímu obšití potahů sedadel. Čalounění může být na přání z ušlechtilého mikrovlákna Suedia. Dalšími komfortními prvky nového modelu ŠKODA KAMIQ jsou volitelně vyhřívaní čelního skla, zadních sedadel a volantu,“ uvedli Hermann Prax a Pavel Jína.

Koncept interiéru byl poprvé představený ve studii Vision RS. Charakteristická linie kolem volně stojícího displeje kopíruje linii kapoty a slouží jako opěrka ruky, která ovládá dotykovou obrazovku. „Boční výdechy ventilace sahají až ke dveřím a opticky tak rozšiřují vnitřní prostor. Další digitální dominantou interiéru je na přání dodávaný Virtuální Kokpit s úhlopříčkou displeje 10,25 palců, který patří k největším v segmentu,“ stojí v popisu vozu automobilky.

Vůz Škoda Kamiq bude možné poprvé vidět na ženevském autosalonu, který se odehraje od 5. do 17 března letošního roku.