U Dvou přátel. Takový byl pracovní název podniku, který se rozhodli otevřít právě oni kamarádi – Martin Pech a Vojtěch Bernat. V sobotu v osm hodin večer svůj bar, jejž pojmenovali U Vočka, zaplnily desítky lidí, aby byly přítomny oficiálnímu zahájení provozu.

Suterénní bar se nachází v Palackého ulici, ironií osudu hned vedle záchytné stanice. „Doufáme, že klientela vedlejšího podniku se nebude rekrutovat z hostů našeho baru,“ směje se Martin Pech, mimochodem velký příznivec seriálu Simpsonovi – to je také jeden z důvodů, proč stěny baru zdobí obrázky figurek ze Springfieldu a koneckonců sám název na seriál odkazuje, Postavičky umně vyvedli známí novopečených podnikatelů.

První den U Vočka se nesl ve slavnostní atmosféře – rozlévalo se šampaňské, z jukeboxu hrála hudba a především se stříhala páska – cti otevřít nový podnik se dostalo náměstku primátora Jiřímu Bouškovi, který na akci dorazil se svou chotí Kamilou. „Přeji klukům, aby jim elán vydržel. Je to především o práci,“ zdůraznil s tím, že provozování podobného zařízení není žádná legrace.

O víkendu však zábava neutuchala, důvod k vráskám nezavdala ani policejní hlídka, která se do baru vypravila zjistit, zda tu alkohol nenasávají mladiství. Nenasávali.

Prubířským kamenem každého podobného zařízení je kvalita točeného piva – v tomto případě plzně a gambrinusu. Vytočené půllitry (a nebylo jich málo) chutnaly skvěle, tady se tedy není čeho obávat. Obsluha za výčepem kmitala jako na Oktoberfestu, aby stačila všechny osvěžení chtivé hosty uspokojit.

Záhy bylo plno, lidé si povídali, poslouchali hudbu nebo sledovali televizi. Především se ale dobře bavili. „Doufám, že si lidé k Vočkovi najdou cestu a budou zde pravidelnými hosty,“ přeje si Vojta Bernat. Otevřeno je denně od dvou do dvou.