Dvaatřicátý ročník legendární tuningové akce Volkswagenu se právě v těchto dnech koná v rakouském Reifnitzu. Každoročně se ho na začátku května účastní až 200 tisíc příznivců tuningu. Škoda jim letos předvede hned pět sportovních modelů – tolik jako nikdy předtím.

„Pro nás jako značku s téměř 112 letou tradicí motoristického sportu je věcí cti účastnit se této fascinující tuningové akce a prezentovat fanouškům sportovní vozy naší značky", říká předseda představenstva firmy Škoda Winfried Vahland.
„S vozem Škoda Rapid Sport ukážeme poprvé zvláště sportovní a emocionální variantu naší nové kompaktní limuzíny Rapid.", říká šéf Škody.

Škoda Rapid Sport ukazuje potenciál designu Škoda a možnosti, které se skrývají v Rapidu. Vůz je nalakován v metalických barvách červená Corrida a šedá Steel. Sebevědomě a osobitě stojí tento sportovní vůz na 19 palcových kolech z lehké slitiny. Předek vozu okouzlí spojlerem a mohutným otvorem pro přívod vzduchu. Velkoryse dimenzované blatníky a masivní prahy podtrhují vnější vzhled vozu. Další sportovní prvky přidává záď vozu s výrazným nárazníkem a dvěma integrovanými koncovkami výfuku. Spodní zakončení tvoří obvodový karbonový rám.
V interiéru sportovní vzhled pokračuje například v podobě sportovního volantu, sedaček Recaro a osvětlených prahových lišt.

Přesně v okamžiku uvedení nového vozu Škoda Octavia Combi na trh prezentuje český výrobce automobilů u jezera Wörthersee Škodu Octavia Combi se sportovním paketem. K výbavě patří mřížka chladiče v třpytivé černé barvě a červenočerný přední spojler. Vnější zpětná zrcátka a střešní lišty jsou třpytivě černé, zadní difuzor je v červené a černé barvě. Octavia Sport-Combi je postavena na 18 palcových kolech Turini v matné černé barvě. Sportovní výraz v interiéru podtrhují červeně obšívané černé sportovní sedačky a aluminiové pedály.

Čistou dynamiku ukazuje také Škoda Citigo Motorsport: bílá barva vozu účinně kontrastuje s černými podélnými pruhy na víku motorového prostoru a s tmavou skleněnou panoramatickou střechou. Speciální sportovní kit zahrnuje přední a střešní spojler a zadní difuzor v barvě Deep Black. I vnější zpětná zrcátka jsou nalakována v barvě Deep Black. Při čelním pohledu přitáhne pozornost dekorativní černý pruh na dolním nárazníku. Škoda Citigo Motorsport je postavena na 16 palcových kolech z lehké slitiny, alternativně v bílé barvě nebo v kombinaci černé metalické barvy/stříbrné. Na straně je nalepena dynamická fólie s motivem Škoda Motorsport. I v interiéru je na první pohled vidět sportovní zaměření vozu.

Výkon v kompaktním balení nabízí Škoda Fabia RS Motorsport – Edition UK. Vůz je nalakován v bílé barvě Candy, k tomu se jako zajímavý kontrast přidávají černé prvky: střecha a mřížka chladiče. Přední světlomety jsou černě podbarvené, mlhovky mají černé obroučky. Linie střechy je zakončena černým spojlerem. Tónovaná skla zdůrazňují sportovní charakter vozu stejně jako černošedé závodní pruhy s motivem Škoda Motorsport nalepené na spodní části dveří. Vůz je postaven na 17 palcových kolech z lehké slitiny v designu Gigaro, alternativně v bílé nebo černé metalické barvě. Zádi dominuje uprostřed umístěná koncovka výfuku. Tříramenný kožený volant je bíle obšitý, stejně tak kožená hlavice řadicí páky.

Zvláštní lákadlo v Reifnitzu je vůz rallye Škoda Fabia S2000. Patří k nejúspěšnějším vozům v mezinárodním rallye sportu. Výkonnost a spolehlivost vozu Fabia S2000 položily základ pro mnoho soutěžních vítězství Škody. Sezóna 2012 tak patřila díky Fabii S2000 k nejúspěšnějším rokům v historii motoristického sportu firmy Škoda. I v aktuální sezóně se Fabia S2000 nadále ukazuje ze své nejlepší stránky vítězstvími v mistrovství Evropy v rallye a mistrovství světa v kategorii WRC-2.