Jeden zápas rozhodne o držiteli prestižní trofeje. Sparta po ní doslova prahne. Šlo by o největší klubový úspěch družiny trenéra Beniho Simitči. ERA-PACK čelí výzvě získat tuto trofej pojedenácté!

Pražané odehráli ve zručské hale celou celostátní část poháru. V osmifinále zdolali Plzeň, ve čtvrtfinále vyřadili Mělník a finále si zajistili výhrou nad Teplicemi. Chrudim hrála pokaždé venku. Zvládla zápasy ve Višňové, v Jeseníku a naposledy Uherském Hradišti.

Stejné složení mělo finále i loni. V Praze na Podvinném mlýně vyhrála Chrudim nad Spartou těsně 2:1. Zápas před rokem rozhodl chrudimský Brazilec Max: „Bylo to pěkné utkání, které mně osobně vyšlo. Chvilku před koncem jsem po faulu kopal volný přímý kop a dal rozhodující gól na 2:1. Byl jsem za vstřelenou branku hodně šťastný.“

Dalo by se napsat, že Max je „katem“ Sparty. V listopadu se oba celky utkaly ve VARTA futsal lize. Chrudim ve vyrovnané bitvě doma vyhrála těsně 3:2. Max se trefil dvakrát. V posledním finále ligy na jaře se také zapsal mezi střelce dvakrát.

Sparta však hodně chce. V posledním vzájemném utkání měla hodně šancí, ale neproměnila je. „Jestli chceme uspět s Chrudimí, musíme hrát na sto procent a proměňovat šance, kterých bylo v posledním zápase docela dost,“ připomněl střelec Michal Seidler.

Na zápas se moc těší, rád by také získal svou první velkou trofej v Česku. „Finálový zapas bude úplně jiný. Myslím si, že to bude opatrnější zápas, než byl v Chrudimi. Přeci jen jde o finále poháru. Motivovat se na takový zapas nemusíme! Všichni víme, o co hrajeme. Bude to určitě těžký zápas, ale věřím, že duel zvládneme,“ řekl český reprezentant.

Zkrátka tento zápas byste si neměli nechat ujít. Můžeme se těšit na velkou futsalovou podívanou.