Redakce sportu Boleslavského deníku pro vás připravila unikátní projekt Zpátky do minulosti.

Každý den najdete na sportovní stránce přepis padesát let starého sportovního zpravodajství z týdeníku Zář Mladoboleslavska.

Jak se sportovalo na Mladoboleslavsku v šedesátých letech minulého století a jak o něm informovali tehdejší zpravodajové místního plátku.

Pojďte se s námi ponořit do let minulých ve sportovních vzpomínkách.

Naše putování zpět v čase jsme v úterý začali v zimě roku 1961. První číslo Záře Mladoboleslavska vyšlo 7. ledna zmiňovaného roku a jeho čtyřstránkové vydání stálo 40 haléřů.

A co se v něm psalo?

Zář Mladoboleslavska – 7. ledna 1961

Sportovci pomohou v soutěži o vzornou obec

Vstupujeme do roku, kdy se bude konat významná událost pro celou naší tělovýchovu – sjezd ČSTV. Sportovci téměř v každé obci našeho okresu nechtějí přistupovat k sjezdovým jednáním s prázdnýma rukama a vyhlašují čestné závazky, hlavně brigády na vybudování nových tělovýchovných zařízení. Členové Sokola v Chotětově obrátili svou pozornost hlavně na pomoc ve výstavbě a ten se určitě bude chtít co nejlépe umístit v soutěži o vzornou obec. Proto sportovci vyhlásili 200 hodin brigád na úpravu obce. V zemědělství pak chtějí odpracovat nejméně 500 hodin.

Hokejisté vítězně
Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 4:3

Boleslav byla po celý zápas lepším celkem. Nejlépe zahrál útok Šulc – Kameník – Čech. U Havlíčkova Brodu uspokojil jedině Vlk a částečně Chytráček. Hrálo se bojovně. Brod měl sedm vyloučených, Boleslav tři. Branky za Boleslav Antoš, Pluhař, Sládeček a Šulc, za Brod Samohel, Vlk a Chytráček. Rozhodčí Netík z Kolína a Štiler z Prahy. 3500 diváků. Třetiny 2:0, 2:1, 0:2.

OHLÉDNUTÍ DO MINULOSTI KAŽDÝ DEN POUZE V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ BOLESLAVSKÉHO DENÍKU NA SPORTOVNÍ STRANĚ