O víkendu se v Praze konal další závod ISU systému hodnocení Velká cena Prahy.

Pro juniorky to však byl poslední závod do žebříčku Českého poháru, který se tímto závodem uzavřel a vytvořil nominaci pro Mistrovství České republiky juniorů, které se koná o prvním únorovém víkendu v Pardubicích.

Barvy mladoboleslavského oddílu TJ Auto Škoda na něm bude hájit Monika Zörklerová, svěřenkyně trenérky Dagmar Pletkové, která se na Mistrovství nominovala ze skvělého čtvrtého místa celoročního republikového žebříčku.

Na Velké ceně Prahy se v kategorii juniorky sešla téměř celá republiková špička. A aby ne, byla to pro ně i pro Moniku poslední velká prověrka před nadcházejícím MČR. Na tomto závodě se Monika umístila po krátkém programu na výborném 6. místě a volná jízda byla hodnocena dokonce jako pátá nejlepší, ovšem hříčka počítačového systému jí vynesla na konečné 7. místo.

V Praze bojovaly o body do nominačního žebříčku také žačky, které mají MČR až v březnu 2012. Nejlepšího výsledku zde dosáhla Dorota Horáčková, která se umístila na velmi pěkném 8. místě, když zabojovala ve volné jízdě, která byla hodnocena jako pátá nejlepší. Naopak volná jízda se ne zcela vydařila Karolíně Líhařové, která z velmi slušné 10. pozice po KP skončila na celkovém 12. místě. Pavla Karešová obsadila v této kategorii celkové 22. místo a vysněná nominace na MČR se jí tak pomalu vzdaluje. Barbora Musilová se umístila na celkovém 28. místě.

V kategorii mladší žačky reprezentovaly mladoboleslavský oddíl Pavla Prokopová, která se umístila na 27. místě a Štěpánka Erbertová, která skončila celkově 30. V kategorii nejmladší žačky jsme měli jediné zastoupení, Leontýnu Dutou, která obsadila 29. místo.

O týden dříve absolvoval svůj druhý pohárový závod sezony Velkou cenu Uherského Brodu sedmiletý František Kareš. Za závody musel vyrazit na Moravu, jelikož zde mají chlapci v kategorii nováčků početnější zastoupení a kde se umístil na pěkném 5. místě. V kategorii žačky startovala v Uherském Brodě také Pavla Karešová, která skončila na celkovém 21. místě.

DAGMAR PLETKOVÁ