Změna, která avizovaná nebyla, ale vedení klubu k ní muselo přistoupit, se udála na citlivém místě v brankovišti. Do týmu Billy Boy přichází zkušený brankář David Rytych. Dosavadní jednička Lukáš Bauer totiž míří do Švýcarska.

Jedná se o změnu vynucenou odchodem Lukáše Bauera, který přijal zajímavou zahraniční nabídku," vysvětluje manažer boleslavského klubu Tomáš Pacák. „Lukáš byl u nás na dvou ročních hostováních, pod smlouvou je ovšem ve Střešovicích, s nimiž jsme, než se situace změnila, začali řešit jeho přestup. Lukáš u nás odvedl kus práce, za kterou mu děkujeme, nerozcházíme se ve zlém, budeme i nadále v kontaktu a v budoucnu není vyloučen jeho návrat" dodává k Bauerově odchodu Pacák.

David Rytych má zkušenosti ze zahraničních angažmá a reprezentace, který byl za předváděné výkony v roce 2011 vyhlášen dokonce nejlepším světovým florbalistou na svém postu. Po Petru Kološovi a Janu Jelínkovi posílí mladoboleslavský extraligový kádr další velké jméno českého florbalu. David Rytych, jehož smluvní závazek vůči FbŠ Bohemians, kde je od loňského léta registrován, pozbyl po sezóně platnosti, se s vedením boleslavského oddílu dohodl na dvouleté spolupráci s opcí na její prodloužení o jeden rok.

„Jsme velmi rádi, že jsme s Davidem dokázali rychle dospět k dohodě, v následujících dnech podmínky přestupu dořešíme s prezidentem Bohemky Martinem Musilem," dodal Pacák.

Záda mu bude i nadále krýt Jakub Výtisk, třetím v řadě je připraven mladý odchovanec Daniel Körber.