Fatra Zlín – Karbo Benátky nad Jizerou 3:1

V dalším kole volejbalové extraligy mužů podlehly Benátky ve Zlíně, ale bylo to kolo velkých překvapení

Ve 23. kole nejvyšší volejbalové ligy mužů vedoucí Budějovice podlehly doma poslednímu Brnu 2:3, Liberec předposlednímu Aeru 1:3 a Ostrava Havířovu stejným poměrem.

Benátečtí volejbalisté přenechali třetí příčku v přímém boji domácí Fatře. Ve Zlíně Benátky přivítala otřesná zima v hale a velmi slušně zaplněné tribuny, což více nahrávalo do karet podstatně mladšímu domácímu kolektivu. I přes velmi těžký los se Benátky stále drží silné trojky a na čtvrtou Duklu mají náskok devíti bodů.

Za Benátky nutno vyzdvihnout výkon kapitána Pavla Starého, který opět předvedl proč je letos nejlépe blokujícím hráče, když získal osm bodů přímo blokem a se ziskem 111 bodů vede o 20 bodů tabulku statistiky nejlépe blokujících hráčů extraligy.

Trenér Benátek Lubomír Vašina: „Domácím změna ve složení základní šestky prospěla a opět se vrátili ke stylu, který je zdobil v začátku sezóny, to znamená dobré podání a málo chyb. Vyhráli zaslouženě.“

Trenér Fatry Zlín Roman Macek: „Důležité vítězství po dobrém výkonu všech hráčů. Tentokrát nás nezastavila ani hrůzná koncovka druhého setu.“

Sety: 22, -23, 16, 18), 99 minut, 1240 diváků.

Sestava Benátek: Řezníček (1 bod), Němeček (18), Starý (13), Dlouhý (10), Steffan (7), Dittrich (8), libero – Habada. Střídali: Kvasnička (1) bod, Michálek (1), Sobek, Stanke a Junek. Trenérská dvojice Lubomír Vašina a Václav Němeček.

Ve čtvrtek čeká benátecké volejbalisty další utkání na palubovce soupeřů. Tentokrát se představí na Aeru Odolena Voda, které dvakrát za sebou zvítězilo a doma bude chtít opět bodovat.

Benátečtí volejbalisté se na domácí palubovce představí až ve čtvrtek 10. února od 18 hodin s Havířovem, který dvakrát porazil Ostravu a postoupil do Final Four v Českém poháru přes Zlín.

ZDENĚK ŠOLC