Fatra Zlín - Karbo Benátky nad Jizerou 0:3

Tak to je vstup do soutěže z říše snů, dvě utkání v naší nejvyšší soutěži a dvě vítězství bez ztráty setu!

V sobotu dokázaly Benátky zvítězit ve Zlíně, který byl jasným favoritem utkání. Přesto se musel sklonit před výborným kolektivním výkonem hostů.

V prvním dějství si domácí Zlín udržoval nepatrný náskok až do druhého technického oddechového času (16:14). Po time přichází rozhodující bodový nástup Benátek, když za stavu 19:22 se dostávají do tříbodového vedení. Domácí volejbalisté tříbodové manko dokázali za stavu 23:23 smazat, ale další úspěšný bod znamená setbol prvního setu. Hned první setbol dokázaly Benátky využít a získat vedení 0:1 na sety a potřebný klid do další fáze utkání.

Domácí po prohraném setu trošku ztratili na jistotě při příjmu a na útoku a hosté začínají mít více ze hry (6:10, 14:20, 15:22).

V koncovce se domácí snažili bodové manko zvýšenou aktivitou v obraně a na útoku smazat (19:22, 21:23), ale zkušení benátečtí volejbalisté své vedení udrželi a ujali se vedení 0:2 na sety.

Třetí set již hosté zvládli na jedničku, když si získali v polovině setu čtyřbodové vedení, které pravidelným otáčením udrželi až do vítězného konce. První mečbol za stavu 20:24 Benátky promarnily zkaženým podáním, ale i Zlín své podání kazí a hosté si nečekaně, ale zaslouženě odvážejí tři body z horké palubovky Zlína, kde snad ještě ani jednou nezvítězili, jak nám sdělil radostně vedoucí družstva Václav Němeček.

Trenér Benátek Josef Smolka: „Utkání rozhodla přihrávka. Postupně jsme domácí přehráli v útoku.“

Ve čtvrtek od 18 hodin pokračuje extraliga mužů čtvrtým kolem. Do Benátek přijede velmi silným celkem VO Příbram, který již má odehrány tři vítězná utkání a ztratil pouze bod za výsledek 3:2 v Brně.

Benátky mají co Příbrami oplácet. Právě Příbram v loňském play–off Benátky vyřadila a postoupila do semifinále, kde podlehla zmiňovanému Zlínu.

Sety: -23,-21,-21. Doba hry: 82 minut. Diváci: 300.