Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlatý poklad vylovili plavci v Domažlicích

Domažlice - V chodských Domažlicích si během víkendu dali dostaveníčko nejlepší plavci a plavkyně Čech ročníku 2005, aby se v napínavých bojích utkali o kovy nejcennější.

17.6.2016
SDÍLEJ:

Boleslavští plavci v DomažlicíchFoto: Michaela Švástová

V chodských Domažlicích si během víkendu dali dostaveníčko nejlepší plavci a plavkyně Čech ročníku 2005, aby se v napínavých bojích utkali o kovy nejcennější.

Boleslavský plavecký oddíl reprezentovali Michal Bednář, Jakub Peták, Diana Homolková, Klára Horáková, Dominika Paurová, Tina Podzimková a Natálie Tužilová.

Michala Bednáře nezastihl šampionát v nejlepším rozpoložení, přesto se bojovnými výkony ve všech šesti disciplínách umístil v desítce, když na 50VZ dlouho atakoval stupně vítězů, aby nakonec skončil na nepopulárním čtvrtém místě, na 200VZ skončil pátý.

Jakub Peták předvedl nejlepší start na 200Z, kde jen těsně zůstal za elitní desítkou na 11. místě v krásném novém osobním rekordu.
Diana Homolková bojovala se soupeřkami bez ostychu, ale na lepší umístění než ve druhé desítce to tentokrát bohužel nestačilo.

Dvoje nepopulární „brambory" v osobních rekordech vybojovala Klára Horáková v obou prsařských disciplínách, další krásná umístění v desítce přidala i v dalších disciplínách.

Svojí plaveckou derniéru si v Domažlicích prožila bojovnice Dominika Paurová, v disciplíně 100P skončila na výborném 8. místě.

Zdravotní indispozice nedovolila Tině Podzimkové „prodat" vynikající tréninkovou morálku, přesto je třeba Tinu pochválit, že pro kolektivní výkon byla ochotna udělat maximum i když jí opravdu nebylo dobře.

Královnou domažlického šampionátu byla Natálie Tužilová! Ani v jednom ze šesti startů nenašla přemožitelku a v některých disciplínách doslova deklasovala soupeřky „o parník". Šest zlatých medailí a šest výkonů, za které by se nemusely stydět mnohem starší plavkyně, byly pro Natálku odměnou za její přístup k tréninkům.

Štafety žaček ve složení Horáková, Paurová, Podzimková a Tužilová znovu nenašly soupeřky, které by je dokázaly porazit (i když v kraulové štafetě to byly nervy od začátku do konce). Polohovou i kraulovou štafetu holky vyhrály k obrovské radosti boleslavských fanoušků, kterých se na tribuně domažlického bazénu sešlo opravdu hodně.

Osm zlatých medailí, tři „brambory" a mnoho umístění v elitní desítce je skvělým zakončením letní sezóny pro jedenáctileté boleslavské plavce. Velká
pochvala za přístup k jednotlivým startům, kolektivní povzbuzování a bojovné starty všech. Velký dík patří i rodičům za neúnavné povzbuzování na bazénu.

IVANA DAVÍDKOVÁ

Autor: Redakce

Místo události:
17.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení