Osmnáctý ročník pákařského klání Golemova ruka se konal opět v Brně a nechyběli na něm ani zástupci z Dolního Bousova. Kromě nich se zúčastnilo dalších 120 závodníků z pěti států. Bousovská výprava čítala tři kousky – Františka Živného, Lukáše Fišera a Rudolfa Stezku.

Lukas Fišer startoval poprvé na mezinárodní soutěži mezi muži do 75 kg a skončil na levou ruku šestý, na pravou pátý, což je oboje výborné umístění.
Rudolf Stezka obdržel od Františka Živného velkou pochvalu. V kategorii do 75 kg na levou ruku vyhrál a totéž dokázal zopakovat mezi praváky. „Musím říct, že se ohromně lepší a že trénuje individuálně sám a jednou za 14 dní trénujeme společně. V kategorii měl přes 10 závodníku," komentoval Živný,
Ten se sám zúčastnil v kategorii masters na pravou i levou ruku, kde měl pět soupeřů. Obě dvě ruce vyhrál, a tak si zkusil i kategorii mužů nad 105 kg. V konkurenci sedmi borců ve finále zdolal podle svých slov „opravdu velkého Rakušáka." „Musím poděkovat všem, kteří nám drželi palce. Já pak hlavně svým rodičům a městu Dolní Bousov. Pak také doktorům, kteří drží moje tělo pohromadě. Velký dík patří Karlu Zetkovi, který mě neustále podporuje a také Mirkovi Roháčkovi, který nás do Brna odvezl a staral se o nás," dodal.