V neděli se bude konat další mistrovství České republiky v armsportu tzv. páce v moravském městečku kousek od Brna v Podivíně.

Nebude tam chybět ani oddíl z Dolního Bousova pod vedením známého a úspěšného mistra světa z roku 2000 Františka Živného, který se páce věnuje již 16 let.

Soutěže se zúčastní závodníci, Daniel Příhonský v kategorii muži -100 kg, Milan Hyršal (muži -90 kg) a Roman Němec a František Živný si to spolu rozdají v ,,královské“ kategorii Muži nad 100 kg.

Pojedou je podpořit také Veronika Milotová (Živného neteř a bývalá závodnice v páce ženy nad 60 kg, která se tomuto sportu věnovala 12 let), trenér Martin Szabó a hlavní dva sponzoři Miroslav Roháček a Karel Zetka.

Bude to zajímavá podívaná, přijedou soutěžící z celé Moravy a Čech, kteří jsou nominováni. Živný se celý rok poctivě připravoval na tuto soutěž a doufá, že se dostane aspoň na medailovou pozici.

„Už nejsem také nejmladší a lečím se několik let s klouby a zády, ale páka mě stále baví, nikdo mi jí neodepře, ani lékaři“ podotýká František.

„Poděkování za podporu patří celé rodině a sponzorům za to, že se můžeme na tak dalekou cestu vypravit,“ dodal ještě bousovský silák.

O výsledcích bousovských pákařů budeme informovat.